PLKOŠ.net

NEZÁVISLÝ necenzurovaný pokec o bungrech :-)
Právě je čtv 28. bře 2024 22:33:12

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 168 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Jak dlouho to na cenzurovanem foru vydrzi?
driv nez dopisu anketu 29%  29%  [ 2 ]
0 - 20 minut 0%  0%  [ 0 ]
20 minut - 2 hodiny 0%  0%  [ 0 ]
2 hodiny - 8 hodin 14%  14%  [ 1 ]
8 hodin - 1 den 0%  0%  [ 0 ]
1 den - 1 tyden 0%  0%  [ 0 ]
nechaji to tam 57%  57%  [ 4 ]
Celkem hlasů : 7
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Jak vytrempovat fotky, archivy, fora a vubec...
PříspěvekNapsal: stř 28. pro 2016 22:47:24 
Offline
Administrátor

Registrován: úte 20. črc 2010 2:13:14
Příspěvky: 1397
hů hů


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak vytrempovat fotky, archivy, fora a vubec...
PříspěvekNapsal: pát 06. led 2017 20:47:51 
Offline

Registrován: čtv 22. črc 2010 20:03:09
Příspěvky: 2147
Kdyby někdo chtěl trempovat profláklý fotky, tak tady má možnost. Lacině!
http://aukro.cz/bunkr-ropik-opevneni-11 ... 78549.html


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak vytrempovat fotky, archivy, fora a vubec...
PříspěvekNapsal: sob 07. led 2017 16:54:06 
Offline

Registrován: stř 24. lis 2010 15:50:21
Příspěvky: 871
Že bych zainvestoval? Otázka, když to koupím, můžu pak dát žalobu na ostatní kdo tu fotku použil ve své knize a tak? to už přeci budu majtelem já...co?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak vytrempovat fotky, archivy, fora a vubec...
PříspěvekNapsal: sob 07. led 2017 20:57:25 
Offline

Registrován: čtv 22. črc 2010 20:03:09
Příspěvky: 2147
mikuš píše:
Že bych zainvestoval? Otázka, když to koupím, můžu pak dát žalobu na ostatní kdo tu fotku použil ve své knize a tak? to už přeci budu majtelem já...co?


Zkus to... Zkus někdy investovat do nějaké fotky, je to vzrušující a naprosto bezcenné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak vytrempovat fotky, archivy, fora a vubec...
PříspěvekNapsal: sob 07. led 2017 21:57:04 
Offline

Registrován: čtv 20. led 2011 17:51:06
Příspěvky: 157
mikuš píše:
Že bych zainvestoval? Otázka, když to koupím, můžu pak dát žalobu na ostatní kdo tu fotku použil ve své knize a tak? to už přeci budu majtelem já...co?

Tenhle názor mě dostal... bliju


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak vytrempovat fotky, archivy, fora a vubec...
PříspěvekNapsal: ned 08. led 2017 14:57:44 
Offline

Registrován: stř 24. lis 2010 15:50:21
Příspěvky: 871
JirkaN píše:
mikuš píše:
Že bych zainvestoval? Otázka, když to koupím, můžu pak dát žalobu na ostatní kdo tu fotku použil ve své knize a tak? to už přeci budu majtelem já...co?

Tenhle názor mě dostal... bliju


Berte to jako názor z recese...nevím proč, ale toto téma je hodně moc živé. Byl jsem na pivě s jedním, člověk úplně z jiné party, a ten měl o toto téma náramnou starost...bude něco nového? kniha či tak?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak vytrempovat fotky, archivy, fora a vubec...
PříspěvekNapsal: úte 10. led 2017 12:02:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 10. pro 2014 15:30:29
Příspěvky: 75
na obecně vydávaný pohledky embargo jistě neplatí PDT_Armataz_02_23
a i tak, rozhodně z jednoho negativu se udělalo xy kopií, který si vojáci lepili do pamětních alb...
btw. ví se přesně, jak je to s autorským právem, resp. po kolika letech přechází licence na vlastníka fotografie ?

_________________
II./1. prapor pluku "MJH" (s tečkama)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak vytrempovat fotky, archivy, fora a vubec...
PříspěvekNapsal: úte 10. led 2017 17:15:31 
Offline
Administrátor

Registrován: úte 20. črc 2010 2:13:14
Příspěvky: 1397
1plukmjh píše:
btw. ví se přesně, jak je to s autorským právem

ví. zákony jsou v tomto poměrně jasné, stačí si objednat konzultaci u jakéhokoliv právníka specializujícího se na duševní vlastnictví apod.

1plukmjh píše:
po kolika letech přechází licence na vlastníka fotografie ?

proč by měla? nevidím k tomu jediný důvod.

mikuš píše:
Že bych zainvestoval? Otázka, když to koupím, můžu pak dát žalobu na ostatní kdo tu fotku použil ve své knize a tak? to už přeci budu majtelem já...co?

v zásadě jsi popsal docela trefně prezentaci "problému" ze strany některých lidí, kteří někoho označují za zloděje(a sebe za okradené v podsatatě) ačkoliv sami nejsou vlastníky autorských práv a přesto vesele publikují. jestlize nekdo oznacuje nakupy fotek za "investice" pak musi brat v potaz, ze kazda investice ma jistou miru rizika.

"se s tim smiř"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak vytrempovat fotky, archivy, fora a vubec...
PříspěvekNapsal: úte 10. led 2017 19:05:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 10. pro 2014 15:30:29
Příspěvky: 75
mám známé v této oblasti, zkusím se poptat...
myslel jsem třeba v případě, kdy původní autor fotografie zemře, nebo řekněme imaginární pozůstalost přejde pod správu archivu, muzea nebo podobné organizace. v případě publikace se taky jedná kupříkladu s archivem, dává to logiku že žádám současného vlastníka požadovaného dokumentu/fotografie nebo ne ? ...

_________________
II./1. prapor pluku "MJH" (s tečkama)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak vytrempovat fotky, archivy, fora a vubec...
PříspěvekNapsal: úte 10. led 2017 20:46:31 
Offline

Registrován: úte 12. dub 2016 8:41:44
Příspěvky: 11
Já vám nevím hoši s tím soudním sporem... Ano, pokud někdo publikuje cizí dobovou fotku, jejíž scan nějak pochybně získal, je to špatnost, ale soudit se kvůli tomu? Asi trochu nereálné... Když vydražíš na aukru fotku, kde máš jistotu, že tehdy nebyla vyvolaná třeba pětkrát a několují mezi námi další originály?
A jak řešit repra fotek z tištěných pramenů? Vezmu třeba knihu z roku 1928, jejíž autor už je dávno po smrti a potomky nelze dohledat. A knížku si nepůjčím v archivu, ani knihovně, ale třeba jí koupím v antikvariátu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak vytrempovat fotky, archivy, fora a vubec...
PříspěvekNapsal: úte 10. led 2017 21:30:46 
Offline

Registrován: čtv 20. led 2011 17:51:06
Příspěvky: 157
Hans Hager píše:
Já vám nevím hoši s tím soudním sporem... Ano, pokud někdo publikuje cizí dobovou fotku, jejíž scan nějak pochybně získal, je to špatnost, ale soudit se kvůli tomu? Asi trochu nereálné... Když vydražíš na aukru fotku, kde máš jistotu, že tehdy nebyla vyvolaná třeba pětkrát a několují mezi námi další originály?
A jak řešit repra fotek z tištěných pramenů? Vezmu třeba knihu z roku 1928, jejíž autor už je dávno po smrti a potomky nelze dohledat. A knížku si nepůjčím v archivu, ani knihovně, ale třeba jí koupím v antikvariátu.


S tímto názorem lze jen souhlasit, ano kolují spousty - mraky opakovaných fotografií, o tom žádná. Čas od času se však objeví opravdové vzácnosti. Vím o čem mluvím.
Tady nejde o autorství, protože pak by samozřejmě nevznikla nikdy žádná pořádná obrazová publikace. Tady jde o etickou stránku věci. Je nás tak málo a dobře si vidíme do talíře.
Jestliže dotyčný vydraží jen jeden méně významný exemplář a u druhého kousku u stejného prodejce neuspěje, nemusím napovídat, co následuje u koumáků, v této branži sakra mazáků... Právě proto jsem už před lety po jedné aférce na stejného panáčka s kamarádem z Brna připravili volavku při prodeji pěkného kousku Řopíku na Aukru. Chytil se!!!
Když neuspěl, přesně podle našich očekávání napsal prodejci, že mu v celku slušně navýšil aukci a když tedy nevyhrál, jestli by nebyla možnost poskytnutí kvalitního skenu pro studijní účely.
Nasrat takovým Zmrdům!!! A o tom to celé je Pánové, proč jsem na tu slavnou dvojku L+S alergickej!!!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak vytrempovat fotky, archivy, fora a vubec...
PříspěvekNapsal: stř 11. led 2017 1:53:14 
Offline
Administrátor

Registrován: úte 20. črc 2010 2:13:14
Příspěvky: 1397
Je zde vsak otazka kdo ma byti onym soudcem te "etiky". Onen "zmzd" neni o nic mene "vlastnikem" autorskych prav k te fotografii nez nekdo kdo vydrazi jeji kopii za ucelem sveho financniho zisku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak vytrempovat fotky, archivy, fora a vubec...
PříspěvekNapsal: stř 11. led 2017 7:32:46 
Offline

Registrován: čtv 20. led 2011 17:51:06
Příspěvky: 157
Nepochopil, zbytečná ztráta času vedle i zde...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak vytrempovat fotky, archivy, fora a vubec...
PříspěvekNapsal: stř 11. led 2017 8:55:11 
Offline

Registrován: stř 24. lis 2010 15:50:21
Příspěvky: 871
Pochopil a bylo by dobré si to vyříkat a napsat, já třeba osobně rád vyslechnu názor...

Ano zmrdi a zmrdologie vládne světem, i naše komunita je zazmrděna. Bohužel tady je to o tom, že v očích druhých si zmrd ty, já jsem zmrd / páč strkám nos do dotací a podvodů co se točí kolem opevnění / a v našich očích jsou zase zmrdi oni, páč kradou fotky, kradou/kradli v archivech!!!!!!, živí se dotačními pdodvody, kupuní skeny atd.. ale jak už jsem v minulosti psal všechno toto má společného jmenovatele a to jsou prachy, prachy, prachy.....a když prostě napíšeš do Německa borcovi, který rozmrdá album po dědečkovi a prodá ho na fotky, že jsi sice nevyhrál, ale chceš scan....tak ten borec by byl magor, kdyby ti ho za polovinu ceny nestřelil a vo tom to celé je..... etika, to je pěkná věc, ale přiznejme si, svět je jiný....

Mikin


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak vytrempovat fotky, archivy, fora a vubec...
PříspěvekNapsal: stř 11. led 2017 13:24:05 
Offline

Registrován: pon 02. srp 2010 18:55:42
Příspěvky: 2255
Paradoxně - již hezkou řádku let největší emoce "řádí" při aukcích, když se objeví někdy i skutečné poklady. Ovšem, čím déle se v tomto prostředí pohybuji, tak vidím, že počet kvalitně vyprezentovaných děl s nakoupenými skvosty klesá na minimum nebo až k nule.
Argumenty výše uvedené chápu, takže ani nenapadám! PDT_Armataz_02_30


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak vytrempovat fotky, archivy, fora a vubec...
PříspěvekNapsal: čtv 12. led 2017 14:37:16 
Offline

Registrován: čtv 02. kvě 2013 13:49:18
Příspěvky: 23
Ta slavná dvojka L+S je Lasica a Satinský? PDT_Armataz_02_23


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak vytrempovat fotky, archivy, fora a vubec...
PříspěvekNapsal: čtv 12. led 2017 21:58:04 
Offline
Donátor

Registrován: čtv 22. črc 2010 21:19:51
Příspěvky: 709
nee
Lubomir Strougal


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak vytrempovat fotky, archivy, fora a vubec...
PříspěvekNapsal: stř 18. srp 2021 8:48:00 
Offline

Registrován: stř 24. lis 2010 15:50:21
Příspěvky: 871
Tak až teď jsem si všiml, že už se někdo chytil za hlavu. Toto je fakt mazec...
V tomto článku jsou fotky označeny např. : Vchodový srub 1 - K - Ba - S 22a „Krok“ - nedatovaný snímek zachycuje srub již po zkoušce kumulativní nálože na jeho střeše, ale ještě s oběma pancéřovými zvony | Společnost přátel čs. opevnění, o.p.s. / Martin Velký eM / CC BY-NC-ND

https://www.armyweb.cz/clanek/vchodovy- ... d=13074228

Co k tomu víte? když se to tak označí? ( https://creativecommons.org/licenses/by-nd/3.0/cz/)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 168 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz