PLKOŠ.net

NEZÁVISLÝ necenzurovaný pokec o bungrech :-)
Právě je čtv 28. bře 2024 19:30:15

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 168 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další

Jak dlouho to na cenzurovanem foru vydrzi?
driv nez dopisu anketu 29%  29%  [ 2 ]
0 - 20 minut 0%  0%  [ 0 ]
20 minut - 2 hodiny 0%  0%  [ 0 ]
2 hodiny - 8 hodin 14%  14%  [ 1 ]
8 hodin - 1 den 0%  0%  [ 0 ]
1 den - 1 tyden 0%  0%  [ 0 ]
nechaji to tam 57%  57%  [ 4 ]
Celkem hlasů : 7
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Jak vytrempovat fotky, archivy, fora a vubec...
PříspěvekNapsal: stř 12. pro 2012 15:06:20 
Offline

Registrován: sob 24. črc 2010 10:52:21
Příspěvky: 1452
tak tady je to, co sem hodil před chvílí na forum.

Listujíc na první pohled velmi zdařilou knižní novinkou „OPEVNĚNÍ IV. SBORU (3. ČÁST) - TVRZ SMOLKOV od autorského kolektivu J. Durčák, M. Hejda a M. Rucki, došel jsem také ke straně 55, kde začíná kapitola 7. Výzbroj tvrze.

Nejprve jsem ji jen letmo přehlédl, později jsem si pak všimnul popisku ke snímku, umístěnému na straně 55. Ten praví krátce: „Výroba houfnic vz. 38 ve Škodovce (archiv Dk)“. Tentokrát mne však zaujal, více než chybné označení houfnic, onen údaj v závorce, který obvykle označuje původ použité reprodukce snímku.

Nejvíce ona zkratka „Dk“, přesto jsem k ní nenašel v knize vysvětlení. Pokud sem jej snad přehlédl, pak se omlouvám. Nepředpokládám však, že by „archiv Dk“ znamenal „Státní oblastní archiv Plzeň“. Ale což, pravděpodobně došlo k tiskové chybě a zdroj bude uveden v závěru knihy, řekl jsem si. Tam jsem se však se zlou potázal podruhé a mé podezření se jen více prohloubilo. Proto jsem si jen chtěl ověřit, jak hluboké jsou zdroje „archivu Dk“.

Když jsem zde na forum před dvěma roky v dobré víře přidal článek „Snímky montáže F3 a A6“, uvedl jsem v jeho závěru: „Protože i zde na foru máme pár (řekněme to vznosně) vykuků, upozorňuji, že jsem snímky lehce retušoval.“ Snažil jsem se tím tehdy taktně poukázat na to, že původ reprodukce i patřičné úpravy mohu snadno prokázat. Snad se kdosi ze 438 uživatelů, kteří snímky podle protokolu zahlédli, domníval, že jsem je retušoval, aby jich šlo lépe použít při publikační činnosti nebo k rozšíření osobních sbírek a archivů snímků s nejasným původem. Pravý opak je pravdou - byl jsem veden jasnou snahou zamezit takovému počínání, resp. při možném zneužití na něj poukázat.

Doufal jsem, že doby, kdy se v tichosti využívalo práce jiných, jsou již nenávratně minulostí, ale zdá se, jako by se opět v tichosti vracely. Tak to ovšem pardon, to bychom si, a nejen zde, nerozuměli. Věřil jsem, že zdejší forum je krom jiného zdrojem zajímavých nápadů, informací i kontaktů. Jen velmi nerad zjišťuji, že jej lze velmi snadno využít za zdroj chybějících materiálů při publikační činnosti, aniž by se autor obtěžoval jej alespoň uvést mezi zdroji. A tento případ není rozhodně prvý.

Celou záležitost považuji o to více za trapnou, že snímek není skryt kdesi v temném koutě archivu a lze jej s trochou snahy nalézt i v případě, že by badatel nečetl můj příspěvek. Rovněž tak ani jeho komerční využití nezatěžuje zájemce zvláště náročnými finančními investicemi. Navíc by se v případě nejasností jistě stačilo prostě jen zeptat. Za ještě více podivné považuji, že reprodukce snímku vychází v knize řekněme uznávaných autorů.

Tolik pro začátek. Nyní lehké shrnutí a k věci.

Je zcela nepochybně prokazatelné, že reprodukce fotografie, otištěná ve výše uvedené knize, vznikla dalšími úpravami z digitální podoby originální fotografie. Digitální podobu, kterou jsem získal v souladu s badatelským řádem archivu, jsem následně dále upravil a vložil co přílohu k příspěvku „Snímky montáže F3 a A6“ na forum.opevneni.cz, zdroj jsem uvedl zcela jasně. Konkrétní úpravy zde zatím popisovat nehodlám, protože stále pevně věřím v rozumné vysvětlení.

Skutečným majitelem originálu fotografie byl ještě do nedávné doby Archiv Škoda Plzeň, jehož archiválie jsou od 1. ledna 2011 součástí 1. oddělení Státního oblastního archivu v Plzni. Snímek je zde evidován pod číslem negativu, je známo kdy, kde, kým a proč byl pořízen. Proto o vlastnictví nemůže být sporu.

V rozporu se skutečností je v knize představen zdroj jako „archiv Dk“. V odkazech na použité prameny a fotografie není zmíněn ani SOA Plzeň, ani odkaz na forum.opevneni.cz, natož článek. Zcela nepochybně se tak dostáváme na pružnou hranu Autorského zákona (zákon č. 121/2000 Sb. ve znění pozdějších novelizací), Zákona č. 499/2004 Sb., o archivnictví a spisové službě a změně některých zákonů ve znění zákona č. 167/2012 Sb., a Pravidel zdejšího fora.

V rámci zachování alespoň korektních vztahů veřejně vyzývám autorský kolektiv, aby v součinnosti s vydavatelem zveřejnil uživatelům fora dostupnou odpověď s vysvětlením, proč a jak k celé této krapet ostudné záležitosti došlo. Pochopitelně také očekávám upřesnění zkratky „archiv Dk“, lépe řečeno, kterou osobu zkratka určuje. Stejně tak důrazně žádám uživatele, který zde mnou upravenou podobu snímku poskytl dále pro komerční využití, aby nám vysvětlil hlubší důvody svého počínání.

V neposlední řadě rovněž předpokládám transparentní a smysluplný návrh sjednání nápravy jak vůči současnému majiteli snímku - Státnímu oblastnímu archivu v Plzni, tak vůči majitelům a uživatelům těchto stránek a samozřejmě i mé osobě.

Od majitelů (promiňte mi prosím to označení) a zakladatelů fora pak očekávám odpovídající reakci rovněž.

Závěrem chci jen znovu důrazně varovat. Věřte, že podobně budu postupovat, zjistím-li pochybení i v jiných případech, což platí i pro využití písemných archivních pramenů, které řekněme nejsou tam kde by být měly.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak vytrempovat fotky, archivy, fora a vubec...
PříspěvekNapsal: stř 12. pro 2012 16:09:05 
Offline

Registrován: sob 24. črc 2010 10:52:21
Příspěvky: 1452
kde se vzala ta anketa? tu sem tam nedával... PDT_Armataz_02_28 PDT_Armataz_02_30
pak to bude na mne - lumpové...

No já hlasoval, že to tam zůstane - ostatně řešení je i jejich v zájmu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak vytrempovat fotky, archivy, fora a vubec...
PříspěvekNapsal: stř 12. pro 2012 18:48:04 
Offline

Registrován: stř 24. lis 2010 15:50:21
Příspěvky: 871
já jsem asi slepej, už to tam nevidím.... PDT_Armataz_02_07

a už jo.. PDT_Armataz_02_22


Naposledy upravil mikuš dne stř 12. pro 2012 18:52:56, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak vytrempovat fotky, archivy, fora a vubec...
PříspěvekNapsal: stř 12. pro 2012 18:52:47 
Offline

Registrován: čtv 22. črc 2010 18:28:36
Příspěvky: 299
Mno, to teda seš slepejš... Mno, každopádně si muší bejt Hercule hodně jistej...na mě silné kafčo.... PDT_Armataz_02_15


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak vytrempovat fotky, archivy, fora a vubec...
PříspěvekNapsal: stř 12. pro 2012 19:08:55 
Offline
Administrátor

Registrován: úte 20. črc 2010 2:13:14
Příspěvky: 1397
pičo to byl muj napad, nejak mi to sedlo... myslim ze neni podstatne kdo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak vytrempovat fotky, archivy, fora a vubec...
PříspěvekNapsal: stř 12. pro 2012 19:10:06 
Offline
Administrátor

Registrován: úte 20. črc 2010 2:13:14
Příspěvky: 1397
tak jako hranicar najde fotky kanonu, primaluje tam zasobniky a pak to Dk prevezme a vy se divite ze by si nebyl jisty.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak vytrempovat fotky, archivy, fora a vubec...
PříspěvekNapsal: stř 12. pro 2012 19:22:15 
Offline

Registrován: čtv 22. črc 2010 18:28:36
Příspěvky: 299
Bandita píše:
tak jako hranicar najde fotky kanonu, primaluje tam zasobniky a pak to Dk prevezme a vy se divite ze by si nebyl jisty.

Klidně ty...v poho..já se nedivím, pouze suše konstatuji. PDT_Armataz_02_26 Nic proti Marťasovi, mě by to taky nasralo! PDT_Armataz_02_37


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak vytrempovat fotky, archivy, fora a vubec...
PříspěvekNapsal: stř 12. pro 2012 19:36:47 
Offline

Registrován: sob 24. črc 2010 10:52:21
Příspěvky: 1452
Velký Vezíre, nejsem si hodně jistej - jsem si jistej naprosto. Stoprocentní jistotu člověk pochopitelně nemůže mít nikdy, ale pokud nevěříš na nadpřirozené síly a náhodu, je to zcela bez pochyb.

A to víš, já sem slepejš až od pulmetru a pozorovatelskej smysl mám nacvičenej z vobrázků ;)

Silný kafe sem si musel dát už včera, tak sem trochu vychlad - ale né zas tak moc.

Jinak Karlos má naprostou pravdu - jen ty fotky sem nenašel já a nejde o mne, ale nějakou důstojnost žejo... ;) Když tuhle něco vymažeš a vedle zas přimaluješ, tak věř že to poznáš - obzvlášť když to máš uložený hezky na papírku, abys nezapomněl a víš kam kouknout. Jedinej můj problém byl v tom, že sem zapomněl kde mám ten papírek :D Takovýhle retuše sou podle mne lepší než vodoznaky. Zbytečně to nekazí dojem z obrázku a jistota je zaručena i při tisku...

Až to skončí, hodim vám sem vobrázek k soutěži - poznej 100 rozdílů PDT_Armataz_02_23


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak vytrempovat fotky, archivy, fora a vubec...
PříspěvekNapsal: stř 12. pro 2012 19:41:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 22. črc 2010 16:48:51
Příspěvky: 297
Beztak dělňasům vymazal kníry a hodinky na rukách :mrgreen:

To se hned pozná podlé a zlotřilé Dlouhé bidlo ... co na to Mirda Dušín s Červe-náckem ?? PDT_Armataz_02_23


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak vytrempovat fotky, archivy, fora a vubec...
PříspěvekNapsal: stř 12. pro 2012 19:45:13 
Offline

Registrován: čtv 22. črc 2010 18:28:36
Příspěvky: 299
Mno, von tam spíše přidělal ty dělňase...páč normálně se přec Škodifka na bungrodělech nepřetrhla... PDT_Armataz_02_03
Jináč doufám, že jsem nikoho zasejc nenasral, to už aby se člověk bál i na něco zeptat....že jo??? PDT_Armataz_02_08


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak vytrempovat fotky, archivy, fora a vubec...
PříspěvekNapsal: stř 12. pro 2012 20:20:04 
Offline

Registrován: čtv 20. led 2011 17:51:06
Příspěvky: 157
Sic nevím, jestli se něco aktuálně na VIP fóru děje, ale tato scenérie mi připomněla můj dřívější odchod z vedlejšího bungrfóra, kdy jsem se tam tehdá marně za podobnou pachuť (mimo jiné) obul do jedné nejmenované Dubové makovice někde od Ústí nad Prahou... PDT_Armataz_02_16


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak vytrempovat fotky, archivy, fora a vubec...
PříspěvekNapsal: stř 12. pro 2012 20:20:26 
Offline

Registrován: sob 24. črc 2010 10:52:21
Příspěvky: 1452
Mikin neradit! PDT_Armataz_02_13 původně měli na rukou holinky...

nené počet dělníků je stejnej - hele škodoffka se sice nepřetrhla ale tyhle dva montážníci dělali ouplně všecky bugroděla sami - ve dvou! Tak se pak nediv, že jim to trochu trvalo - vidiš jakej maj fofr. Po obsazení se tihle dva borci hned přeorientovali na sabotáž a vydrželo jim to až do konce války - činnost se nezměnila, plat taky ne!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak vytrempovat fotky, archivy, fora a vubec...
PříspěvekNapsal: stř 12. pro 2012 20:23:25 
Offline
Administrátor

Registrován: úte 20. črc 2010 2:13:14
Příspěvky: 1397
v klidu... pan bandita byl s detma sankovat tak mel potom ponekud proriznutou pusu, ehm klavesnici. A svarene vino je tuze krute piti, stréc by zajiste mohl vypravet...
Treba aspon soudruzka bude po nem vecer povolna PDT_Armataz_02_02

strécu, dnes mi bylo vysvetleno ze bila rulanda od cervene se lisi tim ze po ni neni fialove jazyk PDT_Armataz_02_33


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak vytrempovat fotky, archivy, fora a vubec...
PříspěvekNapsal: stř 12. pro 2012 20:26:18 
Offline
Administrátor

Registrován: úte 20. črc 2010 2:13:14
Příspěvky: 1397
Jo a panove: nezlobte se, ze jsem dneska tak sprosty, ale ten pan Jirku je fakt idiot a Patrik ten z toho sice nema rozum, ale hlavne ze se vyjadruje ke vsemu.
Oproti temhle dvoum byl i ten chachar Pat-a-Mat co nenatahne kostyr docela normalni clovek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak vytrempovat fotky, archivy, fora a vubec...
PříspěvekNapsal: stř 12. pro 2012 20:47:45 
Offline

Registrován: čtv 22. črc 2010 18:28:36
Příspěvky: 299
hraničář píše:
Mikin neradit! PDT_Armataz_02_13 původně měli na rukou holinky...

nené počet dělníků je stejnej - hele škodoffka se sice nepřetrhla ale tyhle dva montážníci dělali ouplně všecky bugroděla sami - ve dvou! Tak se pak nediv, že jim to trochu trvalo - vidiš jakej maj fofr. Po obsazení se tihle dva borci hned přeorientovali na sabotáž a vydrželo jim to až do konce války - činnost se nezměnila, plat taky ne!

Mno právě, ve dvou...to jest taky..vo prdu, že..jako někde "jinde". Delší si to taky nemohl napsat, což? To mě napadlo hnedle.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak vytrempovat fotky, archivy, fora a vubec...
PříspěvekNapsal: stř 12. pro 2012 20:50:17 
Offline
Administrátor

Registrován: úte 20. črc 2010 2:13:14
Příspěvky: 1397
mě smázli odkaz sem na necenzurovanou diskusi. to üz je fakt vyrazem dusevni malosti.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak vytrempovat fotky, archivy, fora a vubec...
PříspěvekNapsal: stř 12. pro 2012 21:02:49 
Offline

Registrován: čtv 22. črc 2010 18:28:36
Příspěvky: 299
Mno, a co čakli? Jsou jako z vobušku z pytle ven...a Herucle jest ten..mno, pytel PDT_Armataz_02_09


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak vytrempovat fotky, archivy, fora a vubec...
PříspěvekNapsal: stř 12. pro 2012 22:04:40 
Offline

Registrován: stř 24. lis 2010 15:50:21
Příspěvky: 871
hraničář píše:
Mikin neradit! PDT_Armataz_02_13 původně měli na rukou holinky...

nené počet dělníků je stejnej - hele škodoffka se sice nepřetrhla ale tyhle dva montážníci dělali ouplně všecky bugroděla sami - ve dvou! Tak se pak nediv, že jim to trochu trvalo - vidiš jakej maj fofr. Po obsazení se tihle dva borci hned přeorientovali na sabotáž a vydrželo jim to až do konce války - činnost se nezměnila, plat taky ne!


Já nic, já nic. Já jsem jen nula co pouze : cituji co umí"

Nadhodit myšlenku a nenajít odvahu reagovat na veřejný nesouhlas veřejně, to je vskutku výkon....atd **"

**Autor : Ota Jirků, bydliště HK registrován na forumopevneni atd...a bůhví co ještě...

Snad to stačí jako citace

Jako autor tohoto příspěvku si dovoluji napsat : " Pane Oto, jste vůl a řiťolezec s pozdravem Mikulinec Lukáš toho času na indexu vaší prdele do které lezete....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak vytrempovat fotky, archivy, fora a vubec...
PříspěvekNapsal: čtv 13. pro 2012 9:04:12 
Offline

Registrován: čtv 22. črc 2010 20:03:09
Příspěvky: 2147
Muhehehe, tak jsem schválně po delší době zavítal na sousední forum abych se podíval, jak tam všeználkové a všeumělové budou krádež fotek omlouvat a nespletl jsem se. O podstatě problému ani slovo, ale osobních výpadů a jiných sraček plný kýbl. Pan Jirků je chytrej jak radio, ale krádež schvaluje, pan Patrik Odpovím-Vám-Na-Všechno dostál své pověsti. Jsou to pablbové. "Nemám to ovšem nijak ověřeno - jen jsem si to odvodil jako nejpravděpodobnější variantu."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak vytrempovat fotky, archivy, fora a vubec...
PříspěvekNapsal: čtv 13. pro 2012 9:09:27 
Offline

Registrován: pon 02. srp 2010 18:55:42
Příspěvky: 2255
Téma vážné, nikoliv však nové a vyřešeno nebude nikdy. Problém je krom jiného
v každém z nás. Jakmile totiž "chytne" ten správný plamen samolibosti nad sebou
samým,nad svou neomylností a dokonalostí, je zle. Jsou tací, kteří ho dokáží včas zhasnout,
u někoho bohužel hoří průběžně.
Vše tak bude přetrvávat, protože je obecně nastaveno velmi široké pásmo "snesitelnosti a
přijatelnosti" věcí, které se obecně nazývají lumpárnami.
Vykrádání myšlenek, fotek, střílen, vyzbrojení vrtů studní atd., atd. jest tak dle většiny diskutujích
na obou fórech zavrženíhodné, ale zisk je zisk, i když nemusí být primárně fiskální.
Vždyť z primárního prahnízda bunkrologů(nepodstatné určovat odkud přesně) "vylétli mladí",
a taky vypadla nějaké vajíčka. A jak bývá u vajec zvykem, občas se vyskytne i pukavec.
Pro F.(M.) Říhu:
Zlobíš se sice možná dobře a na správném místě, ale patrně pozdě. Ti hlavní to zvládli dávno
před tím, než jsme si začli hrát s kačerem! :lol:

Příloha:
R79.jpg
R79.jpg [ 107.23 KiB | Zobrazeno 86951 krát ]


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak vytrempovat fotky, archivy, fora a vubec...
PříspěvekNapsal: čtv 13. pro 2012 9:11:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 22. črc 2010 16:48:51
Příspěvky: 297
Čili špiznu do křišťálové koule a pak něco vybleju PDT_Armataz_02_30


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak vytrempovat fotky, archivy, fora a vubec...
PříspěvekNapsal: čtv 13. pro 2012 10:37:22 
Offline

Registrován: stř 24. lis 2010 15:50:21
Příspěvky: 871
Pavel píše:
Téma vážné, nikoliv však nové a vyřešeno nebude nikdy. Problém je krom jiného
v každém z nás. Jakmile totiž "chytne" ten správný plamen samolibosti nad sebou
samým,nad svou neomylností a dokonalostí, je zle. Jsou tací, kteří ho dokáží včas zhasnout,
u někoho bohužel hoří průběžně.
Vše tak bude přetrvávat, protože je obecně nastaveno velmi široké pásmo "snesitelnosti a
přijatelnosti" věcí, které se obecně nazývají lumpárnami.
Vykrádání myšlenek, fotek, střílen, vyzbrojení vrtů studní atd., atd. jest tak dle většiny diskutujích
na obou fórech zavrženíhodné, ale zisk je zisk, i když nemusí být primárně fiskální.
Vždyť z primárního prahnízda bunkrologů(nepodstatné určovat odkud přesně) "vylétli mladí",
a taky vypadla nějaké vajíčka. A jak bývá u vajec zvykem, občas se vyskytne i pukavec.
Pro F.(M.) Říhu:
Zlobíš se sice možná dobře a na správném místě, ale patrně pozdě. Ti hlavní to zvládli dávno
před tím, než jsme si začli hrát s kačerem! :lol:

Příloha:
R79.jpg


Nevím co znamená ta fotka, ale určitě tam chybí nějaký naci...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak vytrempovat fotky, archivy, fora a vubec...
PříspěvekNapsal: čtv 13. pro 2012 11:03:41 
Offline

Registrován: pon 02. srp 2010 18:55:42
Příspěvky: 2255
No vidíš!
Žádnej tam není a jak budeš dokazovat, kdo tam fyzicky tu atrapu žebříku postavil?
Ale všimni si, že už má na hraně něco připravený! PDT_Armataz_02_30
jo, a není to žádnej škudlil, má žebř do příkopu i do střílny! :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak vytrempovat fotky, archivy, fora a vubec...
PříspěvekNapsal: čtv 13. pro 2012 13:40:01 
Offline

Registrován: sob 24. črc 2010 10:52:21
Příspěvky: 1452
já tu fotku taky nepochopil :/

jinak s Tebou Pavle musim souhlasit - jen nevim, do jaký skupiny sem se už stihnul propadnout. Nedělám si žádný iluze a určitě patřim do skupiny lumpů.

Nikdy neni na nic pozdě. Já nevim, kdo byl hlavní - ale to přece neznamená, že se "jejich" skupina musí pořád rozšiřovat, noné ;)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak vytrempovat fotky, archivy, fora a vubec...
PříspěvekNapsal: čtv 13. pro 2012 14:28:39 
Offline

Registrován: pon 02. srp 2010 18:55:42
Příspěvky: 2255
Nepochopili, nepochopil, co na tom! :lol:
Prostě všechno už je dávno pryč, klucí.
Někde na to měli laufrunk, jinde jen žebřík, ale všude již trempíři byli! PDT_Armataz_02_30
Někteří, pravda také byli hnáni vidinou jediné,největší a tisícileté,ale velmi často to byli
obyčejní lidé, kteří pragmaticky vybrali vše potřebné, tehdy k účelu původnímu zcela
nepotřebné. Nedávno jsem viděl futra na hajzlíku chaloupky prastaré, která původně měla
sloužit v jednom kas.sálu Ha. Odešel jsem zanechav je na místě tom.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 168 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz