PLKOŠ.net

NEZÁVISLÝ necenzurovaný pokec o bungrech :-)
Právě je čtv 28. bře 2024 16:18:08

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 878 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 36  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Co na sousedním fóru NENALEZNETE
PříspěvekNapsal: úte 07. úno 2017 22:33:19 
Offline

Registrován: čtv 22. črc 2010 20:03:09
Příspěvky: 2147
hraničář píše:
nojo, tohle je sice "Avina", ale stejnak do ní zas leze nějaká naciholina ;)


Jak by ti řekli na K-S 8: "však to k tomu patří"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co na sousedním fóru NENALEZNETE
PříspěvekNapsal: stř 08. úno 2017 6:41:48 
Offline

Registrován: pon 02. srp 2010 18:55:42
Příspěvky: 2255
Máš recht předsedo! PDT_Armataz_02_30


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co na sousedním fóru NENALEZNETE
PříspěvekNapsal: čtv 16. úno 2017 18:40:45 
Offline

Registrován: pon 02. srp 2010 18:55:42
Příspěvky: 2255
Mikin to nemá pod kontrolou! PDT_Armataz_02_30
https://www.novinky.cz/krimi/429585-dva ... ezeni.html


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co na sousedním fóru NENALEZNETE
PříspěvekNapsal: ned 26. úno 2017 12:21:02 
Offline

Registrován: pon 02. srp 2010 18:55:42
Příspěvky: 2255
https://www.novinky.cz/bydleni/tipy-a-t ... -muzu.html
PDT_Armataz_02_30


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co na sousedním fóru NENALEZNETE
PříspěvekNapsal: pát 03. bře 2017 23:36:52 
Offline

Registrován: stř 19. úno 2014 12:36:27
Příspěvky: 171
hraničář píše:
když na nás dneska s Jarouškem vypadla sada leteckejch fotek z Milovic, už sem skorem radoval, že na zápalkový střelnici konečně zahlídnu zkušební řopajz pro KPÚV... nadšení netrvalo dlouho, po otočení fotek z datace vypadlo, že je kluci blejskli měsíc před schválením a stavbou... no tak aspoň máme nějakou hezkou fotku ženijního zkušebního dvorku z 38. roku... PDT_Armataz_02_29 zdroj je pochopitelně VHA, ale stejnak sem pro sichr pár baráčků smáznul


To určo není pohled na zápalkovou střelnici ( munice 8mm Mannlicher vzor M.2) ta byla v ,,roubené,, stavbě cca 1,5km mimo foto... a další na ostré střelby se nachází dobově na Alexandrově tj.,,pěchotní,, klasická střelnice (zhruba 300 metrová) je taky mimo záběr fotografa.
Jsem si tím naprosto jist. Kdo to najde na mapě přesně a udělá tečku ? Tak má jasno.
Ten řopajz nebudou stavět se střílnou otočenou na město né ? :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co na sousedním fóru NENALEZNETE
PříspěvekNapsal: sob 04. bře 2017 10:24:11 
Offline

Registrován: sob 24. črc 2010 10:52:21
Příspěvky: 1452
Si nasad brejle - ja mam sice este furt stehy, ale jeji prostor vidim docela zretelne :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co na sousedním fóru NENALEZNETE
PříspěvekNapsal: sob 04. bře 2017 20:52:39 
Offline

Registrován: stř 19. úno 2014 12:36:27
Příspěvky: 171
Fotka + dobová mapa dá to určení jednoduše.
Pak jsem ty body 1,2,3 teprve mrsknul na moderní mapu. Jistě to nebude úplně dokonalé pro vaši představu a souhlas :)
Ta plocha na fotce je zhruba v bodu 1.
Pokud srovnám dobovou mapu / fotku tak je tam vice než 6 markerů které to tam umístí.
Například :
1) Pod silnicí ten baráček/sklad ? s valem. (Tvar, rozměr, orientace -stejné )
2) Umístění a tvar cest jako klín a jejich vzájemná poloha ( taky stejné) .
3) Potok tvar jeho koryta a souběh cest. Jinde v prostoru není vůbec v tomto provedení ...
4)Počet! orientace a rozmístění staveb. tj. 1 stavba nad silnicí ostatní pod (shluk taky souhlasí s mapou ) Jinde není shoda.
5) Porost lesa (jeho tvar a umístění) ve vztahu k silnici a stavbám.
6) Plocha bez náhlých prohlubní ve vztahu k těm markerům 1-5... (ty zákopy nepočítám) v dobové mapě je to shodné.
K dalšímu :
Bod 2 je střelnice Alexandrov.S ní se nic zásadního nedělo hlavně se neměnila její plocha . Bod 3 je dřevěný barák na zápalkovou střelnici (viděl jsem tak před 15 lety plány ..dřevostavba.. ) kde to bylo v souřadnicích nevím jistě . Dal jsem tu trojku hodně zhruba ve směru ,,hlavní,, cesta a pak teprve je odbočka doprava na střelnici Alexandrov hlavně podle mapy z roku 1920-30 kde je na mapě značka ...
Kdo má mapu v době 30 let tak se tam mrkněte a dejte vědět :)


Přílohy:
snapshot2.png
snapshot2.png [ 1.83 MiB | Zobrazeno 16153 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co na sousedním fóru NENALEZNETE
PříspěvekNapsal: sob 04. bře 2017 23:43:41 
Offline

Registrován: čtv 20. led 2011 17:51:06
Příspěvky: 157
1938


Přílohy:
Milovice.jpg
Milovice.jpg [ 607.85 KiB | Zobrazeno 16144 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co na sousedním fóru NENALEZNETE
PříspěvekNapsal: ned 05. bře 2017 0:05:34 
Offline

Registrován: čtv 20. led 2011 17:51:06
Příspěvky: 157
1938


Přílohy:
Milovice b.jpg
Milovice b.jpg [ 490.69 KiB | Zobrazeno 16140 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co na sousedním fóru NENALEZNETE
PříspěvekNapsal: ned 05. bře 2017 0:57:13 
Offline

Registrován: stř 19. úno 2014 12:36:27
Příspěvky: 171
Pane JN děkuji :)
Jen doplním trochu střepin.
Zajímavost teto parcely .. v době v 1 SV ji použily vojáci pro vybudování provizorního zajatecký tábor- mužstva někde se uvádí až 48 000 lidí ve všech táborech I , II , III a všechno stavby dřevěné s lepenkovou střechou...po 1 SV zcela spálené. (zajatí důstojníci obsadily ,,lepší,, cihlové stavby umístěné trochu jinde.
----------------------------------------------
Pouze holá fotografie nám dá možnost zhruba :
-určit zhruba hodinu focené podle stínu který vrhají stromy podle směru stínu.
-usoudit na měsíc podle na jednom políčku shrabaného sena do tvaru housenek a na druhém kopky sena....
-podle druhu kultur na polích se dá určit také měsíc plus mínus.
-dále je tu dopsané políčko na fotce trochu se o něm pobavme ...je opatřeno nápisem 1/38 hmm to nebude rok /měsíc né ? (v lednu není seno).
- a ...
@
Možná někdo uvidí něco dalšího ?
Korekce :Bod 2 je nutný posunout o 1 cm doprava :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co na sousedním fóru NENALEZNETE
PříspěvekNapsal: ned 05. bře 2017 15:03:28 
Offline
Donátor

Registrován: čtv 22. črc 2010 21:19:51
Příspěvky: 709
já si tedy myslím, že v době 1SV nebylo moc žen v armádě a tedy je to pravopisně špatně


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co na sousedním fóru NENALEZNETE
PříspěvekNapsal: ned 05. bře 2017 22:54:44 
Offline

Registrován: stř 19. úno 2014 12:36:27
Příspěvky: 171
Federální služba pravopisné policie radí pátrá informuje ...3/12 .
->
Podle hlášení našeho inspektora pravopisné policie k výskytu závad u občana PSM.
Uvádím v dohledání :
Jde o recidivistu už více než jednou byl projednáván na výboru pro nečeskou činnost odbor Y/I .
-Podnět bude dále prošetřován po liniích odboru pro s/z a dalších odborech s celorepublikovou činností zejména odbor čárek hlásí rozšíření poznatkové báze .
-Na městském odboru sprývy závad v místě trdliště požívá pro svou přátelskou povahu nedůvěru .
FSPP -navrhuje nesledovat pro celkovou společenskou nebezpečnost.
Tím končím a přepínám do studia :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co na sousedním fóru NENALEZNETE
PříspěvekNapsal: pon 06. bře 2017 12:05:36 
Offline

Registrován: sob 24. črc 2010 10:52:21
Příspěvky: 1452
Tak nějak nevim, co tu řešíte... Nebo něco hledáte?

Dyk sem psal už na začátku že je to fotka ZŽD a tam žádnej řopajz nikdy nebyl a taky sem to nikdy netvrdil. O zbytku mám jasno, tak sem to sem prsknul jen jako fotku pro zajímavost... ;) Na fotce je ale taky vidět v 38. už dávno zrušená zápalkovka. Ale jelikož ten snímek je pořízenej o měsíc dřív, tak tam kanonovej řopajz taky neni - map i zmínek v lejstrech je na to dost - třebas tady, žejo. O tom co kdy jindy a jinde bylo sem nic nepsal ;)

Tak mi neřikejte, že tam neni když je vidět i bez lupy :D


Přílohy:
zapalkovka.jpg
zapalkovka.jpg [ 196.13 KiB | Zobrazeno 16088 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co na sousedním fóru NENALEZNETE
PříspěvekNapsal: pon 06. bře 2017 12:26:17 
Offline

Registrován: sob 24. črc 2010 10:52:21
Příspěvky: 1452
a pro slepejše.... PDT_Armataz_02_29


Přílohy:
milovice pro slepejše.JPG
milovice pro slepejše.JPG [ 200.96 KiB | Zobrazeno 16088 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co na sousedním fóru NENALEZNETE
PříspěvekNapsal: pon 06. bře 2017 21:07:26 
Offline

Registrován: stř 19. úno 2014 12:36:27
Příspěvky: 171
hraničář píše:
Tak nějak nevim, co tu řešíte... Nebo něco hledáte?

Dyk sem psal už na začátku že je to fotka ZŽD a tam žádnej řopajz nikdy nebyl a taky sem to nikdy netvrdil. O zbytku mám jasno, tak sem to sem prsknul jen jako fotku pro zajímavost... ;) Na fotce je ale taky vidět v 38. už dávno zrušená zápalkovka. Ale jelikož ten snímek je pořízenej o měsíc dřív, tak tam kanonovej řopajz taky neni - map i zmínek v lejstrech je na to dost - třebas tady, žejo. O tom co kdy jindy a jinde bylo sem nic nepsal ;)

Tak mi neřikejte, že tam neni když je vidět i bez lupy :D


ŽZD není JZD protože ty a pár dalších lidí ví KDE to hledat tj. nehledat .Pro ostatní jsem udělal tečku na moderní letecké fotce pro jejich hrubou orientaci vocogou.O ŽZD jsme se už trochu bavily ....
O řopíku jsem to psal s tím ,že i kdyby nakrásně tam byl /nebyl tak není vůbec kam střílet okolo jsou kopečky nebo vesnické stavby na to určitě pamatujte kde hledat takový stavby na cvičení u kterých se sleduje používání po celý rok plus mínus :)
K tomu zápalkovému nejasnu ...
Budova té zápalkové střelnice ze dřeva má mít něco jako základy (sokl)? a měla určitě střechu to vše podle plánů podaných na úřad ....(plány budovy se zachovaly ). Stavební řízení na tu budovu probíhalo u úřadů jako na stavbu se vším co k tomu náleželo.
A do pozemkové mapy zakreslena určitě byla. A pokud to srovnám s otiskem pozemkové mapy (datací nevím ,ale podle dvou budov č.105, 139 a neexistenci budovy zápalkové střelnice ) co jsi tu nahrnul pro mně ,,slepejše,, který nevidí co je na fotce / na pozemkové mapě tj.stavba jo pardon ta travnatá plocha :) :). Ano ta námitka ,že byla budova zbourána a taky vymazána z pozemkové mapy (stav podle fotky z letadla je možná a pak zbylo jen to místo místního pojmenování ,,Záp.střelnice,, ... to je možnost taky ANO.
Máme tu tvoje logické zdůvodnění prostě budovu rozebraly a návazně úřady odstranily z otisku pozemkové mapy a nechaly jen ten název a místo bez lesa -možná ..všechno souhlasí :)
Jenže :
Mnou citovaná mapa podle který jsem tu zápalkovku komentoval obsahuje takové detaily ,že si nejsem jistý zda to je chyba na vojenské mapě nebo to je fakt podle stavu který mapoval realitu proto jsem reagoval na zmínku o zápalkovce.
Já prostě neberu tak lehce to ,že se sekly o více než 1 km a lehce pochybuji nad tím jasnem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co na sousedním fóru NENALEZNETE
PříspěvekNapsal: pon 06. bře 2017 22:50:33 
Offline

Registrován: sob 24. črc 2010 10:52:21
Příspěvky: 1452
Chápu Tvoje pochybnosti, ale v umístění kanonovýho řopiku jsem si zas pro změnu dost jistej já ;)

A co se tejče Tvé dedukce "není vůbec kam střílet okolo jsou kopečky nebo vesnické stavby"..., jako bys nechodil vůbec do archivu. Kolikrát jsme si už v plesnivým baráku i poté ve studně řikali, jak byla ta naše armáda "logická"... žejo! Že Tys na to zapomněl ;)

Tak Ti to jen trochu krátce shrnu. Když "objekt KPÚV" na jaře 38. roku zkoušeli, mysleli si nejdřív že jim bude stačit jen budka z prken na Jordánu. Jak dlouho že v tý době dělali vopevnění? No nic. Zbouchali chajdu, další chytráci jim přivezli kanonek a hurá - jde se střílet. První rána, druhá rána, třetí rána a kůča jim skoro vodlítla. A tak zkoušky - hlavně ty o zjištění přetlaku a CO2 jaksi nedopadly. Nevadí, uděláme si zkoušky znova - ale postavíme si už pořádnej bungr! Z betónu! Hele Pepo, kdy si ho mužem v Brdech postavit? Ste se kluci posrali né... už jich tu máte rozstřílenejch hromadu. Táhnětě si s tim svym cirkusem o dům dál. Brdy jsou totiž střelnice a tak bysme si na ní taky rádi zastříleli nějaký kloudný čísla. Vypadněte!

Achjo, hele Karle - cinkni do Milovic do ZŽD, estli tam nemaj nějakej plac. Haló... Milovice...? Těpic bratře, nenašel by se u vás někde flek na náš novej bungr? Jakej? No, takovej malej, betonovej, pro kpúv... Jo - a na co? No, na zkoušky! Potřebujem z toho střílet a něco měřit. Cože? Jo a jo - já zapomněl - u vás je už od loňska zakázaný střílet volně z kpúv čimkoliv.... hmmm... Hele tak my si k tomu vykopem zákop s dírou na konci a do tý to budem chvilku pražit! Jasný, 15 metrů nám bude stačit! Jo, jo, jen do tý díry - jen tupejma! Jen na ty zkoušky! Jasně! Pak to zas zahážem! Hele to nám stačí. A na co tam potřebujeme periskop? Hele seš taky nějakej chytrej viď. Né, pak už se z toho střílet nebude - slibujem. Né! Nejsou to vyhozený prachy, my to prostě potřebujem a z Brd nás už vyrazili. Tak co postavíš nám to tam? Tak supr, stavíme se příští tejden a omrknem flek. Hele a mám eště jednu věc - já vim - je to krapet drahý, starej nás vyrazí, když to pak už bude k ničemu. Střílet se z toho nedá, tak je to takový - no ... - no naprd... neporadil bys nám co s tim pak udělat? Co? Nooo! Hele - to je čupr nápad! Díkec za radu! Máš to u nás...

No a tak byl milej zlatej - komplet vybavenej objekt po odstřílení 120 tupejch do díry určen pro "výcvik posádek objektů KPÚV v zajíždění, míření a obsluze pomocných zařízení"...

stačí Ti to? PDT_Armataz_02_23


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co na sousedním fóru NENALEZNETE
PříspěvekNapsal: úte 07. bře 2017 0:35:53 
Offline

Registrován: stř 19. úno 2014 12:36:27
Příspěvky: 171
Jo mělo to svoje kořeny průběh a důsledky. Jako ostatně všechno do čeho člověk strčí nos..a ŘOP započne ředitelovat.

Fakt ověřený v terénu je ten ,že počet 4cm munice nalezený v prostoru Milovice byl hodně blízký nule ...v tom mám celkem jasno já. Tenhle čs. matroš se tam nevyskytl a jen pár kusů frz koulí to nějak nelepší - tak to je potvrzení -čistá nula v počtu čs.4cm střel :)
Jo studna to je argument který má svoji váhu a počítám ,že toho bude habakuk :)
Někde jsem viděl fotku téhle zápalkové střelnice -budovy v dobrým stavu jenže tu já sakra nemám . A mám jinou ... zrovna na prodej v Antikvariát V.


Přílohy:
10899955_899112880111259_4245935678735927572_o.jpg
10899955_899112880111259_4245935678735927572_o.jpg [ 187.29 KiB | Zobrazeno 16044 krát ]
480075-milovice-nymburk-vojenska-14767287581-1024x1024.jpg
480075-milovice-nymburk-vojenska-14767287581-1024x1024.jpg [ 45.6 KiB | Zobrazeno 16046 krát ]


Naposledy upravil PSM dne úte 07. bře 2017 3:16:48, celkově upraveno 2
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co na sousedním fóru NENALEZNETE
PříspěvekNapsal: úte 07. bře 2017 0:45:51 
Offline
Donátor

Registrován: čtv 22. črc 2010 21:19:51
Příspěvky: 709
celkem se to lepší
přesto zaznamená drobná recidiva
pro příště doporučujeme slovní obrat " budova byla rozebrána" , čímž se zamezí výskytu ubohých brígádnic dřoucích ve vojenském prostoru PDT_Armataz_02_26


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co na sousedním fóru NENALEZNETE
PříspěvekNapsal: úte 07. bře 2017 8:37:31 
Offline

Registrován: sob 24. črc 2010 10:52:21
Příspěvky: 1452
PSM píše:
..a ŘOP započne ředitelovat


nojo, to víš ŘOPáci jsou horší než smrt - a jak sou nápaditý! A zvlášť když je něco zdarmoš! To se pak mužou přetrhnout :) Třebas tuhle, když slyšeli že by se měli zrušit dělostřelecký balonisti, jéje to bylo najednou zájemců... no vlastně jen jeden - hádej kdo :D Už je vidim, jak to maj ukurtovaný v Grulichu za kostelem. A nebo střední tanky, žejo - máme prachy, koupíme si je rovnou všecky a bude! Co na tom, že nejsou dotáhnutý, objednej Pepo pro ně aspoň kanony a nějaký to střelivo - to je stejný jako do L1, tak si to kluci mužou cestou někde pučit. Fakt se divim, že si nekoupili eště vlastní letadýlka, lodě a ponorky - i když, kdo ví...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co na sousedním fóru NENALEZNETE
PříspěvekNapsal: úte 07. bře 2017 10:39:24 
Offline

Registrován: čtv 22. črc 2010 20:03:09
Příspěvky: 2147
hraničář píše:
Chápu Tvoje pochybnosti, ale v umístění kanonovýho řopiku jsem si zas pro změnu dost jistej já ;)

A co se tejče Tvé dedukce "není vůbec kam střílet okolo jsou kopečky nebo vesnické stavby"..., jako bys nechodil vůbec do archivu. Kolikrát jsme si už v plesnivým baráku i poté ve studně řikali, jak byla ta naše armáda "logická"... žejo! Že Tys na to zapomněl ;)

Tak Ti to jen trochu krátce shrnu. Když "objekt KPÚV" na jaře 38. roku zkoušeli, mysleli si nejdřív že jim bude stačit jen budka z prken na Jordánu. Jak dlouho že v tý době dělali vopevnění? No nic. Zbouchali chajdu, další chytráci jim přivezli kanonek a hurá - jde se střílet. První rána, druhá rána, třetí rána a kůča jim skoro vodlítla. A tak zkoušky - hlavně ty o zjištění přetlaku a CO2 jaksi nedopadly. Nevadí, uděláme si zkoušky znova - ale postavíme si už pořádnej bungr! Z betónu! Hele Pepo, kdy si ho mužem v Brdech postavit? Ste se kluci posrali né... už jich tu máte rozstřílenejch hromadu. Táhnětě si s tim svym cirkusem o dům dál. Brdy jsou totiž střelnice a tak bysme si na ní taky rádi zastříleli nějaký kloudný čísla. Vypadněte!

Achjo, hele Karle - cinkni do Milovic do ZŽD, estli tam nemaj nějakej plac. Haló... Milovice...? Těpic bratře, nenašel by se u vás někde flek na náš novej bungr? Jakej? No, takovej malej, betonovej, pro kpúv... Jo - a na co? No, na zkoušky! Potřebujem z toho střílet a něco měřit. Cože? Jo a jo - já zapomněl - u vás je už od loňska zakázaný střílet volně z kpúv čimkoliv.... hmmm... Hele tak my si k tomu vykopem zákop s dírou na konci a do tý to budem chvilku pražit! Jasný, 15 metrů nám bude stačit! Jo, jo, jen do tý díry - jen tupejma! Jen na ty zkoušky! Jasně! Pak to zas zahážem! Hele to nám stačí. A na co tam potřebujeme periskop? Hele seš taky nějakej chytrej viď. Né, pak už se z toho střílet nebude - slibujem. Né! Nejsou to vyhozený prachy, my to prostě potřebujem a z Brd nás už vyrazili. Tak co postavíš nám to tam? Tak supr, stavíme se příští tejden a omrknem flek. Hele a mám eště jednu věc - já vim - je to krapet drahý, starej nás vyrazí, když to pak už bude k ničemu. Střílet se z toho nedá, tak je to takový - no ... - no naprd... neporadil bys nám co s tim pak udělat? Co? Nooo! Hele - to je čupr nápad! Díkec za radu! Máš to u nás...

No a tak byl milej zlatej - komplet vybavenej objekt po odstřílení 120 tupejch do díry určen pro "výcvik posádek objektů KPÚV v zajíždění, míření a obsluze pomocných zařízení"...

stačí Ti to? PDT_Armataz_02_23


Like! :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co na sousedním fóru NENALEZNETE
PříspěvekNapsal: úte 07. bře 2017 16:31:28 
Offline

Registrován: stř 19. úno 2014 12:36:27
Příspěvky: 171
hraničář píše:
PSM píše:
..a ŘOP započne ředitelovat


nojo, to víš ŘOPáci jsou horší než smrt - a jak sou nápaditý! A zvlášť když je něco zdarmoš! To se pak mužou přetrhnout :) Třebas tuhle, když slyšeli že by se měli zrušit dělostřelecký balonisti, jéje to bylo najednou zájemců... no vlastně jen jeden - hádej kdo :D Už je vidim, jak to maj ukurtovaný v Grulichu za kostelem. A nebo střední tanky, žejo - máme prachy, koupíme si je rovnou všecky a bude! Co na tom, že nejsou dotáhnutý, objednej Pepo pro ně aspoň kanony a nějaký to střelivo - to je stejný jako do L1, tak si to kluci mužou cestou někde pučit. Fakt se divim, že si nekoupili eště vlastní letadýlka, lodě a ponorky - i když, kdo ví...


Ono to máš těžký... on tehdy i dnes každý ,,odborář,, jak se dostane k penězům (má položku s kterou muže čachrovat ) tak zrovna ukrutně nutně potřebuje toto a tamhleto a výsledek je v souhrnu ten ,že vojáci nemají košile :) a 2000 cartridge ovšem jen do tiskárny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co na sousedním fóru NENALEZNETE
PříspěvekNapsal: stř 15. bře 2017 18:19:29 
Offline

Registrován: pon 02. srp 2010 18:55:42
Příspěvky: 2255
Téma, které se už (bohužel) někde, někomu a nějak omrzelo! PDT_Armataz_02_26
http://zpravy.idnes.cz/kviz-78-let-okup ... _domaci_jw


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co na sousedním fóru NENALEZNETE
PříspěvekNapsal: stř 15. bře 2017 23:43:13 
Offline

Registrován: stř 19. úno 2014 12:36:27
Příspěvky: 171
hraničář píše:
Chápu Tvoje pochybnosti, ale v umístění kanonovýho řopiku jsem si zas pro změnu dost jistej já ;)

A co se tejče Tvé dedukce "není vůbec kam střílet okolo jsou kopečky nebo vesnické stavby"..., jako bys nechodil vůbec do archivu. Kolikrát jsme si už v plesnivým baráku i poté ve studně řikali, jak byla ta naše armáda "logická"... žejo! Že Tys na to zapomněl ;)

Tak Ti to jen trochu krátce shrnu. Když "objekt KPÚV" na jaře 38. roku zkoušeli, mysleli si nejdřív že jim bude stačit jen budka z prken na Jordánu. Jak dlouho že v tý době dělali vopevnění? No nic. Zbouchali chajdu, další chytráci jim přivezli kanonek a hurá - jde se střílet. První rána, druhá rána, třetí rána a kůča jim skoro vodlítla. A tak zkoušky - hlavně ty o zjištění přetlaku a CO2 jaksi nedopadly. Nevadí, uděláme si zkoušky znova - ale postavíme si už pořádnej bungr! Z betónu! Hele Pepo, kdy si ho mužem v Brdech postavit? Ste se kluci posrali né... už jich tu máte rozstřílenejch hromadu. Táhnětě si s tim svym cirkusem o dům dál. Brdy jsou totiž střelnice a tak bysme si na ní taky rádi zastříleli nějaký kloudný čísla. Vypadněte!

Achjo, hele Karle - cinkni do Milovic do ZŽD, estli tam nemaj nějakej plac. Haló... Milovice...? Těpic bratře, nenašel by se u vás někde flek na náš novej bungr? Jakej? No, takovej malej, betonovej, pro kpúv... Jo - a na co? No, na zkoušky! Potřebujem z toho střílet a něco měřit. Cože? Jo a jo - já zapomněl - u vás je už od loňska zakázaný střílet volně z kpúv čimkoliv.... hmmm... Hele tak my si k tomu vykopem zákop s dírou na konci a do tý to budem chvilku pražit! Jasný, 15 metrů nám bude stačit! Jo, jo, jen do tý díry - jen tupejma! Jen na ty zkoušky! Jasně! Pak to zas zahážem! Hele to nám stačí. A na co tam potřebujeme periskop? Hele seš taky nějakej chytrej viď. Né, pak už se z toho střílet nebude - slibujem. Né! Nejsou to vyhozený prachy, my to prostě potřebujem a z Brd nás už vyrazili. Tak co postavíš nám to tam? Tak supr, stavíme se příští tejden a omrknem flek. Hele a mám eště jednu věc - já vim - je to krapet drahý, starej nás vyrazí, když to pak už bude k ničemu. Střílet se z toho nedá, tak je to takový - no ... - no naprd... neporadil bys nám co s tim pak udělat? Co? Nooo! Hele - to je čupr nápad! Díkec za radu! Máš to u nás...

No a tak byl milej zlatej - komplet vybavenej objekt po odstřílení 120 tupejch do díry určen pro "výcvik posádek objektů KPÚV v zajíždění, míření a obsluze pomocných zařízení"...

stačí Ti to? PDT_Armataz_02_23

Už jsem zvědavý co na to II.odbor na tenhle projekt ŘOPu :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co na sousedním fóru NENALEZNETE
PříspěvekNapsal: čtv 16. bře 2017 9:29:43 
Offline

Registrován: sob 24. črc 2010 10:52:21
Příspěvky: 1452
A myslíš, že se ho někdo na něco ptal? ;) Když je dělaři vyrazili z Brd, už se s nima radši nikdo nebavil. Obešli to chytře přes VTLÚ, kterýmu patřil ZŽD a pak už jen mámili u I. odboru a 5. odd. hlavštábu povolení střelby v Milovicích schválení "bezpečnostních opatření". Druhýmu odboru ani řádek... A k tomu máme ještě taky jednu drobnost - vono se sice dneska píše, že byl řopajz pro 3.7cm KPÚV, má to ovšem jeden problém. Řopáci si ho naprojektovali na 3.7cm kanon vz. 37, ale vz. 34 má delší lafetový ramena o půl metru... A tak jim narychlo museli na Vořechovce zbouchat špeciální "ramena krátká lafetová" pro třicetčtverku ;)

Tajdle máš ten jejich zkouškovej výmysl v celé své "kráse", ať se taky trochu zasměješ... :)


Přílohy:
řopajz.JPG
řopajz.JPG [ 51.36 KiB | Zobrazeno 15895 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co na sousedním fóru NENALEZNETE
PříspěvekNapsal: čtv 16. bře 2017 15:50:37 
Offline

Registrován: stř 19. úno 2014 12:36:27
Příspěvky: 171
Hm to je horší než jsem tušil a odhadoval . Podle toho co jsi psal o cvičení v ,,zajíždění,, tak jsem čekal klasiku dělíčko mírně pod terénem.. ,ale tohle je realizace vojenského humoru v materiální podobě :)
-rydla na tvrdo v betonu hloupost je to odsouzeno k deformaci materiálu ..
-se taky muže stát to ,že po výstřelu to nadzvedne dělíčko (hlaveň, štít) a narazí do stavby :)
-deprese a nic jiného tak to je vtipné tohleto ..
-ani cvičení v míření to nedá ...viz. munice a k tomu zaměřovač to taky nedával ..
-munice ,,tupá,, tím myslíme střely které nemají přední ogivál a místo něj pouze rovnou čelní plochu...to vše pro minimální dostřel ...(s tím nešlo střílet ani náhradní,cvičené.. )
Vlastně --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
To měly raději udělat rozebíratelnou dřevěnou boudu jako řopík klidně na střelnici nebo v kasínu a pak v klidu po obědě ,,zajíždět,, do palebného postavení v kompletní obsluze ...a končit cvičení na slamnících.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 878 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 36  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz