PLKOŠ.net

NEZÁVISLÝ necenzurovaný pokec o bungrech :-)
Právě je čtv 28. bře 2024 16:41:47

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 878 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 36  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Co na sousedním fóru NENALEZNETE
PříspěvekNapsal: stř 07. pro 2016 10:18:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 10. pro 2014 15:30:29
Příspěvky: 75
mno, řeknu to asi takhle - jestli se chceš podělit o nějaký věci, tak já to rád samozřejmě postupně začlením PDT_Armataz_02_26 - ale přímo na eč. jsem myslím nikde nenarazil, víme, že bylo v úseku II./1. praporu celkem 12 kousků + byly do našeho úseku přiřazený 2 motorizovaný roty KPUV: č. 77 Rožnov + č. 84 Štěpánovice u Lišova (2 x 6 kousků), to udává Solpera v Devětadvacátých na s. 100, ty roty už byly prý ale 1/10 v Jihlavě... (srv. dále taky novější vydání Boje kolegy Svitáka na s. 115 a 117 - tam je kus mapky se zákopovou sítí a postaveními KPUV, co vypracovalo velitelství pluku)

_________________
II./1. prapor pluku "MJH" (s tečkama)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co na sousedním fóru NENALEZNETE
PříspěvekNapsal: stř 07. pro 2016 11:26:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. led 2013 21:49:05
Příspěvky: 443
takže ty informace o KPÚV máš z knih a ne za archivu? PDT_Armataz_02_30


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co na sousedním fóru NENALEZNETE
PříspěvekNapsal: stř 07. pro 2016 11:29:27 
Offline

Registrován: čtv 22. črc 2010 20:03:09
Příspěvky: 2147
betonovy-maniak píše:
takže ty informace o KPÚV máš z knih a ne za archivu? PDT_Armataz_02_30


"Všechny znalosti čerpá z dětské ilustrované encyklopedie vesmíru"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co na sousedním fóru NENALEZNETE
PříspěvekNapsal: stř 07. pro 2016 11:31:16 
Offline

Registrován: sob 24. črc 2010 10:52:21
Příspěvky: 1452
A já myslel, že z Tebe vypadne víc, než "přečti knížku, tam to je..."
"pořád nějaký možna a kdyby... a aby, aby... nikdo neumí ríct co chtel" :) A sme tam, kde řikám. Řešíme německý přiblbla a přitom víme sami kulový o našich.

HO31 nedělám, ale stejnak si musim nejdřív udělat chytrou tabulku, abych věděl co na mne zbejvá "kdesi" na severu, žejo...

Takže věř, nebo ne - mám tu v poznámkách:
13 ks 3.7cm kanon vz. 37 M
- ev. č. 38-42, 64-71
- dodaný do Tábora pro P29 - do 20/6/1938
- v 39. roce byly u IV./29. praporu v Táboře

10 ks 3.7cm kanon vz. 37 P
- ev. č. 655 - 658, 675-680
- dodaný pro P29
- v 39. roce byly ev. č. 655, 657, 677, 678 u RDZ P29 v J. Hradci, zbytek u Náhradního praporu P29 v augm. skladu

12 ks 3.7cm kanon vz. 37 P
- ev. č. nevím
- dodaný pro P29 - Jindřichův Hradec - do 20/6/1938

12 ks 3.7cm kanon vz. 37 P
- ev. č. vím jen pro 4 ks: 659-661
- dodaný pro P1 - České Budějovice - do 20/6/1938


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co na sousedním fóru NENALEZNETE
PříspěvekNapsal: stř 07. pro 2016 12:01:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 10. pro 2014 15:30:29
Příspěvky: 75
hm, pokud byste si čistě hypoteticky našli mou DP (což ještě asi zřejmě bohužel lze), zjistili byste, že já ten zájem mám postavenej trochu jinak než "takticko-technická většina", tj. na každodennosti a lidech...
ps. překvapivě existuje i relevantní literatura, ne jen bláboly typu Emmert/Junek: ono oba výše zmínění pánové to maji kupodivu vysezený v archivu (vícekrát jsem je tam potkal) a napsali více knih než vy dva dohromady :mrgreen:
ps2. nemám čas a náladu na nějaký dokazování/poměřování si něčeho dokola - každopádně díky za upřesnění informací, třeba se to časem někde objeví až mě zase omrzí výzkum vodních staveb a drobných sakrálních památek PDT_Armataz_02_26 (stejně jako se to před časem stalo s klasickým pohledem na opevnění)

_________________
II./1. prapor pluku "MJH" (s tečkama)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co na sousedním fóru NENALEZNETE
PříspěvekNapsal: stř 07. pro 2016 13:06:16 
Offline

Registrován: sob 24. črc 2010 10:52:21
Příspěvky: 1452
Koho myslíš tím "my dva"? Mně taky? PDT_Armataz_02_23

S nikym se přeci nepoměřuju, dal jsem Ti to jako příklad pro rozdíl mezi pohledem na nácky a naše - nic víc, nic míň. Ten Tvůj pohled: zájem mám postavenej trochu jinak než "takticko-technická většina" je i z mýho pohledu dobrej, ale trochu alibistickej.

Pro mne sou podstatný taky člobrdové, specielně kluci z Horky. Měl jsem naštěstí možnost kdysi mluvit s žijící čtvrtinou bekvalý osádky tvrze, takže mi nemusíš vykládat co a jak. Jenže tehdá naneštěstí sem byl taky o dost mladší a věděl prdlačku o "technický" stránce věci, tak sem se - a vcelku zbytečně - ptal i na věci, který se daj dneska dohledat v lejstrech. Inu, byla jiná doba. Dneska bych se už ptal jinak, ale není skorem koho - s posledním poručíkem sem mluvil vloni. A teď k jádru. Na to abys byl schopnej napsat knížku na úrovni Holuba potřebuješ taky hromadu technickejch věcí, už jen proto abys pochopil možnosti a byl schopnej "okořenit" jednou větou vzpomínky, nebo naopak. A chceš-li to dělat nějak zodpovědně, tak skončíš jako někteří, že se díky Horce dostaneš ke kvalifikačce Krejčího. Když neznáš, je pak ta práce hezká, ale zbytečně zjednodušená, neřku-li rovnou povrchní. V tom byl Holub skvělej a dodneška je bezkonkurenční tím, co dokázal zhutnit do knihy na úrovni, který se dneska řiká literatura faktu. Že tam má chyby je fakt, ale na druhou stranu ho dodneška považuju za dobrej zdroj v mý oblasti. A na to prostě při vší úctě dneska už má málokdo. A když pak čtu práce na téma, co a jak by bylo a kde byly slabiny - a přitom autoři nejsou schopný si najít relevantní data, tak je to prostě špatně.

A to celý pak vede víš kam...

třebas jako na FB tuhle k tvrzení: "zatím co mám info bude pouze improvizovaně osazený znehodnocený těžký kulomet vz.37 na polní lafetě, jak se to dělalo v roce 1938 když nebyl kanón osazen"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co na sousedním fóru NENALEZNETE
PříspěvekNapsal: stř 07. pro 2016 13:38:27 
Offline

Registrován: čtv 22. črc 2010 20:03:09
Příspěvky: 2147
hraničář píše:
třebas jako na FB tuhle k tvrzení: "zatím co mám info bude pouze improvizovaně osazený znehodnocený těžký kulomet vz.37 na polní lafetě, jak se to dělalo v roce 1938 když nebyl kanón osazen"


Tam používali švarcinu, ne?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co na sousedním fóru NENALEZNETE
PříspěvekNapsal: stř 07. pro 2016 13:45:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 10. pro 2014 15:30:29
Příspěvky: 75
je fakt, že z Holuba dodneška všichni opisujou PDT_Armataz_02_26 , to se jako zdroj nedá pominout... právě on cituje i hodně vzpomínky pamětníků a různá hlášení, která se dnes už asi nedají dohledat nebo neexistují fyzicky... viz. ten Krumlov, jak jsme si psali...
PS: aspoň se někde něco děje :mrgreen:

_________________
II./1. prapor pluku "MJH" (s tečkama)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co na sousedním fóru NENALEZNETE
PříspěvekNapsal: stř 07. pro 2016 17:30:05 
Offline

Registrován: stř 19. úno 2014 12:36:27
Příspěvky: 171
1plukmjh píše:
je fakt, že z Holuba dodneška všichni opisujou PDT_Armataz_02_26 , to se jako zdroj nedá pominout... právě on cituje i hodně vzpomínky pamětníků a různá hlášení, která se dnes už asi nedají dohledat nebo neexistují fyzicky... viz. ten Krumlov, jak jsme si psali...
PS: aspoň se někde něco děje :mrgreen:



Jak píšeš : ..asi už se nadají dohledat ...

Právě to dohledání co bylo , co je a kde to je - s využitím kompu je obrovský pokrok v mezích zákona :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co na sousedním fóru NENALEZNETE
PříspěvekNapsal: stř 07. pro 2016 18:03:35 
Offline

Registrován: sob 24. črc 2010 10:52:21
Příspěvky: 1452
houbyhranicar píše:
Tam používali švarcinu, ne?
jasně, dyk měli sami prdlačku :D

a zrovna Montace, která se tam řeši má pěkně sepsanej stav k 19/5/1938:
1 kulomet vz. 24 s podstavcem + 2400 ostrejch vz. 34
1 kulomet vz. 26 s podstavcem + 4800 ostrejch vz. 23
a k tomu ještě 2400 průbojnejch vz. 31 a 100 svítících vz. 28

22/5 jim poslali ze Škodovky L1ičku a během tejdne jí tam opilci šoupli
22/5 jim poslali ze Zbrojovky i kulasy vz. 37, ale do déčkovýho zvonu - tj. bez podstavců

Takže nějak nevim, kam, kdo a proč by cpal kulas vz. 37 na podstavci - zvlášť, když k němu neni podstavec :D

Do září existujou pro improvisovaný použití těžkejch kulasů v t.o. obecně jen dvě varianty (ale i ty maj svoje časový limity podle úseků):
- kulomet vz. 24 na podstavci do kanonový střílny, nebo bez něj v hrnci
- kulomet vz. 37 (těž. hlaveň, držadlo „ÚV“ a tlumič „O“), ale bez podstavce tamtéž

Výjimku bysme asi našli u tvrzovejch osádek a teoreticky části úseku MO, resp. OP páč čtverky pár podstavců vz. 37 měly taky.

A pak je tu ještě období od cca 28/9, ale to už myslim jinde jsme a podle mýho se t.o. vůbec netejče...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co na sousedním fóru NENALEZNETE
PříspěvekNapsal: stř 07. pro 2016 18:09:15 
Offline

Registrován: sob 24. črc 2010 10:52:21
Příspěvky: 1452
1plukmjh píše:
právě on cituje i hodně vzpomínky pamětníků a různá hlášení, která se dnes už asi nedají dohledat nebo neexistují fyzicky


něco se už asi opravdu dohledat nedá, ale zas se dá dohledat spousta jinejch, který pro změnu Ota nenašel... chce to ovšem hledat a né si koupit chytrou knížku a tvářit se spokojeně

jinak pochopitelně souhlas s PSM - nebejt digitálnho foťáku, skenru a kompu, tak sme furt někde na začátku...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co na sousedním fóru NENALEZNETE
PříspěvekNapsal: stř 07. pro 2016 19:08:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 10. pro 2014 15:30:29
Příspěvky: 75
jo, "co bylo", to je trefný... :mrgreen:
jinak tady už maji naskenovaný inventáře, což výrazně usnadní přípravu, ale to se tady jistě ví:
http://www.vuapraha.cz/node/61
zrovna nedávno jsem si procházel tu leteckou válku nad ČSR, kvůli Luftschutzu...

_________________
II./1. prapor pluku "MJH" (s tečkama)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co na sousedním fóru NENALEZNETE
PříspěvekNapsal: stř 07. pro 2016 21:00:22 
Offline

Registrován: stř 19. úno 2014 12:36:27
Příspěvky: 171
1plukmjh píše:
jo, "co bylo", to je trefný... :mrgreen:
jinak tady už maji naskenovaný inventáře, což výrazně usnadní přípravu, ale to se tady jistě ví:
http://www.vuapraha.cz/node/61
zrovna nedávno jsem si procházel tu leteckou válku nad ČSR, kvůli Luftschutzu...


Tak to jsi štastný člověk kterému stačí inventář z roku ± 1986 :) psaný na stroji a naskenovaný do toho moderního formátu PDF v roce 2016 :) :)
Při rozpočtu resortu obrany v řádech miliard nechtějme zázraky .
Taky bych chtěl být tak nenáročný ba přímo skromný ve svých cílech a držet se při zemi :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co na sousedním fóru NENALEZNETE
PříspěvekNapsal: stř 07. pro 2016 21:59:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 10. pro 2014 15:30:29
Příspěvky: 75
bylo to myšleno ve smyslu, že třeba mimopražští (v překladu z venkova :lol: ) si mohou předem vytipovat, co by kde a v jakém množství asi tak mohlo býti... před pár lety jsem chodil ještě na Invalidovnu, kde byly oproti mě známým SOkA a třeboňskému SOA poněkud primitivní podmínky, ale zas to nepostrádalo jistou romantiku... tudíž neznám aktuální požadavky na objednávky materiálu předem a množství materiálu k nahlédnutí během jedné návštěvy... už rozumíme, proč je výhodný si to prohlídnout z domova ? (a pochybuju, že od tý doby maji zpracovaný moderní inventáře, neřkuli el. katalog, resp. se v těch fondech třeba něco skartovalo apod., samozřejmě problém peněz je ve všech státech zřizovaných organizacích v oblasti kultury, ne jen v těch pod MO - to se radši staví cyklostezky a kolektory z dotací)
ps. a zase ty bezprostředně následující citace...

_________________
II./1. prapor pluku "MJH" (s tečkama)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co na sousedním fóru NENALEZNETE
PříspěvekNapsal: stř 07. pro 2016 23:12:14 
Offline

Registrován: stř 19. úno 2014 12:36:27
Příspěvky: 171
1plukmjh píše:
bylo to myšleno ve smyslu, že třeba mimopražští (v překladu z venkova :lol: ) si mohou předem vytipovat, co by kde a v jakém množství asi tak mohlo býti... před pár lety jsem chodil ještě na Invalidovnu, kde byly oproti mě známým SOkA a třeboňskému SOA poněkud primitivní podmínky, ale zas to nepostrádalo jistou romantiku... tudíž neznám aktuální požadavky na objednávky materiálu předem a množství materiálu k nahlédnutí během jedné návštěvy... už rozumíme, proč je výhodný si to prohlídnout z domova ? (a pochybuju, že od tý doby maji zpracovaný moderní inventáře, neřkuli el. katalog, resp. se v těch fondech třeba něco skartovalo apod., samozřejmě problém peněz je ve všech státech zřizovaných organizacích v oblasti kultury, ne jen v těch pod MO - to se radši staví cyklostezky a kolektory z dotací)
ps. a zase ty bezprostředně následující citace...


My čechové si rozumíme proč je dobrý říkat ,že to není staré, pomalé, neaktuální , nefunkční.
A proč chtít říkat ,že to je rychlé , dostupné , klientsky přívětivé... Proč to tak není ? Jde o odvahu přiznat stav -svrabu- a na to vlastně nemáme odvahu ..protože je tu ,,oni,,
Tak když to nejde tak to porovnejme se stavem u tech nejlepších jinde !! Dělají to líp ? Mají lepší výsledky?
Naopak stavíme na tradici postavit knihovnu jako kiosek na náměstí a k tomu 25 skladů po celé zemi kde na /knihu/ čekáš jak čekatel.
Ten model je staroba se vším co k tomu patří.
Zdvořilostní fráze v smyslu omluv na někoho neurčitého /stát/ nám ten vlak k dohnání nepomůže a nedej bože k nástupu to určitě ne . Druhá strategie : omluvenka od rodičů z resortu nezpůsobí to ,že vlak bude zrušen on už dávno jede :)
K možnosti si připravit co budu studovat ono ..tak pedeefko to nikam neposune to mělo být před 20 lety a ne dneska s tím tady juchat jaká to je vymoženost :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co na sousedním fóru NENALEZNETE
PříspěvekNapsal: čtv 08. pro 2016 9:38:26 
Offline

Registrován: sob 24. črc 2010 10:52:21
Příspěvky: 1452
neni tak dávno doba, kdy bylo výslovně zakázaný fotit i inventáře...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co na sousedním fóru NENALEZNETE
PříspěvekNapsal: čtv 08. pro 2016 11:43:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 22. črc 2010 16:48:51
Příspěvky: 297
To, že to vůbec udělali je zázrak, formu raději nebudu nekomentovat, buďme rádi i za ta PDF,
i když některé vypadají jako by je fotil hraničář, těsně než šel na cigáro :mrgreen:

A inventář ŘOPu nikde, že by zakázaná literatura :?: :twisted:
Možná má moc stránek a nevhodný formát - rozměr knihy :mrgreen:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co na sousedním fóru NENALEZNETE
PříspěvekNapsal: čtv 08. pro 2016 13:28:43 
Offline
Administrátor

Registrován: úte 20. črc 2010 2:13:14
Příspěvky: 1397
s tema PDF je jediny problem: kdyz je to psane psacim pismem. zbytek je z meho pohledu(strojoveho zpracovani, indexace informace, vyhledavani atd) naprosty luxus


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co na sousedním fóru NENALEZNETE
PříspěvekNapsal: čtv 08. pro 2016 16:00:01 
Offline

Registrován: stř 19. úno 2014 12:36:27
Příspěvky: 171
...


Naposledy upravil PSM dne pát 09. pro 2016 14:31:16, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co na sousedním fóru NENALEZNETE
PříspěvekNapsal: čtv 08. pro 2016 22:42:56 
Offline
Donátor

Registrován: čtv 22. črc 2010 21:19:51
Příspěvky: 709
pánové, uvědomte si, že ten státem (*) placený úředník, tam měl klidné a teplé místo a nějaké ty internety a skenery mu byly víte kde
k tomu přišlo pár badatelů, který tam byli v pracovní době a z toho bádání si sami publikovali (**)
a občas nějakej ten zvědavec, kterýho bylo třeba se zbavit už na vrátnici PDT_Armataz_02_13

a že to "jinde" funguje "jinak", no tak u "nás" to holt funguje takhle PDT_Armataz_02_02


* stát má samo spoustu peněz, vždyť jako jediný je může legálně tisknout
** funguje dodnes


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co na sousedním fóru NENALEZNETE
PříspěvekNapsal: pon 12. pro 2016 9:59:17 
Offline

Registrován: čtv 22. črc 2010 20:03:09
Příspěvky: 2147
Někdo chce těžit z naší popularity: http://plkos.opevneni.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co na sousedním fóru NENALEZNETE
PříspěvekNapsal: pon 12. pro 2016 12:40:26 
Offline

Registrován: sob 24. črc 2010 10:52:21
Příspěvky: 1452
sem si ani nevšim PDT_Armataz_02_23

možná to zas kluci chtěj sdružit dohromady, aby vedle ožili - a nebo je tim mecenášem někdo z eskadry a dal si to jako podmínku? PDT_Armataz_02_16 PDT_Armataz_02_41


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co na sousedním fóru NENALEZNETE
PříspěvekNapsal: pon 12. pro 2016 12:53:05 
Offline
Administrátor

Registrován: úte 20. črc 2010 2:13:14
Příspěvky: 1397
jakej mekáč?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co na sousedním fóru NENALEZNETE
PříspěvekNapsal: pon 12. pro 2016 22:17:59 
Offline
Donátor

Registrován: čtv 22. črc 2010 21:19:51
Příspěvky: 709
http 404 nenalezeno

vidíte snad do hvězd :?:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co na sousedním fóru NENALEZNETE
PříspěvekNapsal: pon 12. pro 2016 22:38:59 
Offline

Registrován: čtv 22. črc 2010 20:03:09
Příspěvky: 2147
Mike píše:
http 404 nenalezeno

vidíte snad do hvězd :?:


Hehe, takže se to tady čte a reaguje se docela rychle. No ono je to pochopitelný, když vedle zůstali ti zoufalci, co tam zůstali...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 878 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 36  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz