PLKOŠ.net

NEZÁVISLÝ necenzurovaný pokec o bungrech :-)
Právě je pát 29. bře 2024 10:47:04

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 79 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: muzeum
PříspěvekNapsal: ned 24. kvě 2015 19:06:11 
Offline
Administrátor

Registrován: úte 20. črc 2010 2:13:14
Příspěvky: 1397
Pavel píše:
Strýc maďar o víkendu chrápe, musí načerpat síly na archiv, schůze a aktivy během týdne! :lol:

Chudák Jani...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: muzeum
PříspěvekNapsal: ned 24. kvě 2015 20:18:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. led 2013 21:49:05
Příspěvky: 443
jéé tam je vzadu i trpaslík PDT_Armataz_02_07


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: muzeum
PříspěvekNapsal: pon 25. kvě 2015 7:34:05 
Offline

Registrován: čtv 22. črc 2010 20:03:09
Příspěvky: 2147
Bandita píše:
Pavel píše:
Strýc maďar o víkendu chrápe, musí načerpat síly na archiv, schůze a aktivy během týdne! :lol:

Chudák Jani...


Proč chudák? Takhle má šanci, že se o ni někdo postará (třeba někdo z kamarádů PDT_Armataz_02_26 )


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: muzeum
PříspěvekNapsal: pon 25. kvě 2015 8:21:57 
Offline

Registrován: pon 02. srp 2010 18:55:42
Příspěvky: 2255
Proč postará?
Na pozici public relations je výše než sám Veliký! PDT_Armataz_02_40


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: muzeum
PříspěvekNapsal: úte 26. kvě 2015 8:19:11 
Offline

Registrován: čtv 22. črc 2010 20:03:09
Příspěvky: 2147
Pavel píše:
Proč postará?
Na pozici public relations je výše než sám Veliký! PDT_Armataz_02_40


Už je na čase, aby ji někdo začal hýčkat PDT_Armataz_02_01


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: muzeum
PříspěvekNapsal: ned 23. říj 2016 19:05:52 
Offline
Administrátor

Registrován: úte 20. črc 2010 2:13:14
Příspěvky: 1397
doufam, ze se pojedem brzy taky kochat originalem jedinim.


Přílohy:
placatej-šutr.PNG
placatej-šutr.PNG [ 17.49 KiB | Zobrazeno 24640 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: muzeum
PříspěvekNapsal: ned 23. říj 2016 19:26:09 
Offline

Registrován: čtv 22. črc 2010 20:03:09
Příspěvky: 2147
Bandita píše:
doufam, ze se pojedem brzy taky kochat originalem jedinim.


A pak se někdo div, že už se nevrátí 90. léta, kdy všechna pevnostní muzea nadšeně spolupracovala, jezdila na Setkání a všeobecně se pomáhalo. S tímhle člověkem bych opravdu do žádné spolupráce nešel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: muzeum
PříspěvekNapsal: ned 23. říj 2016 23:21:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 10. pro 2014 15:30:29
Příspěvky: 75
a kultura psaného projevu taky nic moc teda... :mrgreen:

_________________
II./1. prapor pluku "MJH" (s tečkama)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: muzeum
PříspěvekNapsal: pon 24. říj 2016 8:52:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 22. črc 2010 16:48:51
Příspěvky: 297
Je to vlastně chudák kluk ... nikdo mu nerozumí :idea:

Kde o tom píšou ty klauni?
Hoď celý screen.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: muzeum
PříspěvekNapsal: pon 24. říj 2016 9:45:35 
Offline

Registrován: stř 24. lis 2010 15:50:21
Příspěvky: 871
Co vrčíte, konečně má někdo odvahu to napsat, tak jak to je. PDT_Armataz_02_02


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: muzeum
PříspěvekNapsal: pon 24. říj 2016 10:00:54 
Offline

Registrován: čtv 22. črc 2010 20:03:09
Příspěvky: 2147
mikuš píše:
Co vrčíte, konečně má někdo odvahu to napsat, tak jak to je. PDT_Armataz_02_02


Stréc si říká o to, aby před něj při příští návštěvě někdo položil hrábě...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: muzeum
PříspěvekNapsal: pon 24. říj 2016 11:25:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 22. črc 2010 16:48:51
Příspěvky: 297
houbyhranicar píše:
Stréc si říká o to, aby před něj při příští návštěvě někdo položil hrábě...


Já bych nešetřil, celé družstvo hrábí kolem něj rozestavět.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: muzeum
PříspěvekNapsal: pon 24. říj 2016 11:48:39 
Offline

Registrován: pon 02. srp 2010 18:55:42
Příspěvky: 2255
Bandita píše:
doufam, ze se pojedem brzy taky kochat originalem jedinim.

Taky doufám, že při tom kochání jmenovaní upozornili na "podivné" podkládání některých dílů vzduchotechniky při vybavování K 25 a 26 na německé zkoušky a třeba také správnou orientaci viscinových filtrů s ohledem na směr nasávaného vzduchu atp.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: muzeum
PříspěvekNapsal: pon 24. říj 2016 20:20:47 
Offline

Registrován: čtv 20. led 2011 17:51:06
Příspěvky: 157
Bandita píše:
doufam, ze se pojedem brzy taky kochat originalem jedinim.

Zřejmě jiný oddíl, jiné myšlení, jiné vyjadřovací schopnosti... (? PDT_Armataz_02_08 ?)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: muzeum
PříspěvekNapsal: pon 24. říj 2016 20:49:38 
Offline
Donátor

Registrován: čtv 22. črc 2010 21:19:51
Příspěvky: 709
strýc je vždy vítán
hrábí netřeba !


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: muzeum
PříspěvekNapsal: úte 25. říj 2016 9:01:00 
Offline
Administrátor

Registrován: úte 20. črc 2010 2:13:14
Příspěvky: 1397
tak kazdopadne, hlavne kdyz veze plny demizon.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: muzeum
PříspěvekNapsal: úte 25. říj 2016 9:36:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 22. črc 2010 16:48:51
Příspěvky: 297
Bandita píše:
tak kazdopadne, hlavne kdyz veze plny demizon.


Ano speciální odrůdu "Praha"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: muzeum
PříspěvekNapsal: úte 25. říj 2016 15:04:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. led 2013 21:49:05
Příspěvky: 443
Bandita píše:
doufam, ze se pojedem brzy taky kochat originalem jedinim.

hoď sem prosím odkaz, kde to na FB řeší? hledám to a nemohu to najít...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: muzeum
PříspěvekNapsal: úte 25. říj 2016 16:56:00 
Offline
Administrátor

Registrován: úte 20. črc 2010 2:13:14
Příspěvky: 1397
https://www.facebook.com/groups/csforti ... 8/?fref=ts

Ten prťavej zkutr je tam chytrej jak radio. Mistr sveta v lezeni Blabonovi do analu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: muzeum
PříspěvekNapsal: úte 25. říj 2016 17:26:52 
Offline
Donátor

Registrován: čtv 22. črc 2010 21:19:51
Příspěvky: 709
Bandita píše:
tak kazdopadne, hlavne kdyz veze plny demizon.

s tím jsem ho u nás dlouho neviděl
donde, s nějakými těmi kamarády, polknou půl soudku nebo basičku
jeden z nich něco zaplatí, ostatní ani nepozdraví

a strýc se pak několik měsíců omlouvá

takže na to, aby dojel s demižonem, je třeba rozmístit ty hrábě ?

když my to stejně nepijem, až se naučí "víno" z chmele, pak možná PDT_Armataz_02_41


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: muzeum
PříspěvekNapsal: úte 25. říj 2016 18:33:38 
Offline

Registrován: čtv 22. črc 2010 20:03:09
Příspěvky: 2147
Bandita píše:
https://www.facebook.com/groups/csfortifications1938/?fref=ts

Ten prťavej zkutr je tam chytrej jak radio. Mistr sveta v lezeni Blabonovi do analu.


Takže se od doby, kdy se přichomejtl k opevnění, nic nezměnilo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: muzeum
PříspěvekNapsal: stř 26. říj 2016 15:20:44 
Offline

Registrován: sob 24. črc 2010 10:52:21
Příspěvky: 1452
Tak jsem si tu FBdiškus prolít... a já vam tak nějak nevim kluci co k tomu dodat:
Když se podivám na Kačenu a její heslo: "Nejlépe zrekonstruovaný objekt opevnění na Králicku"
Když na placatej šutr: "Jedná se o jediný objekt čs. opevnění, který má dochované původní vnitřní vybavení"

Každý z těch hesel je krapet zavádějící žejo ;)
co je to vlastně zrekonstruovaný objekt? jako, že má nejlíp udělanou omítku, stavařinu, zbraně, postele, blikače... a co je mít nejlíp udělaný zbraně? stačí rumunskej kulomet, nebo originál z odpovídající číselný řady a provedení; originál lafetu, nebo její odlitek?
a co je to "dochované původní vnitřní vybavení"? klika od dveří? dýzl? střílna? nádrž na vodu? trubka od ventilace?

Na Kačeně mne - a řek bych, že i kluky samotný - štve dost věcí, ale řek bych že taky vědi co maj blbě, nebo si nechaj poradit.
Podobně to podle mýho maj i kluci na Šutru. Každej to dělá pro něco jinýho a s jiným oumyslem i prachama.

Ale asi bych nenapsal, že "K5 je jak já říkám "komerční" rekonstrukce kdy uvnitř pár pěkných originálů ale jinak vše nesmysl... 25 je jedini originál v republice to nehodnotmí" a nenapsal bych to ani obráceně, zvlášť když je ventoška poskládaná zjevně z různejch věcí v jiný době než roce 38. Jo, jsou to původní díly ventilace, ale stopro zčásti odjinud, ale hlavně už jsou z doby kdy to tak nějak nebylo čs. Kdybych to vzal do puntíku, tak kouknu na ty trubky a když už je to teda původní, tak proč nejsou naštětkovaný, ale stříkaný když se finální nátěr dělal až po sestavení v objektu? A sme zas zpátky na zemi, žejo. Psát o tom, že ventoška přišla ze skladu v Chocni, to asi taky neni uplně košer, zvlášť když víme kdy a kam Choceň likvidovala...

Za mne jsou určitě jinčí objekty, který maj zachovanou skutečně původní ventošku z 38. roku - co třeba MO-S 4 a 5? A když nebudu hledět na roky tak co MJ - to není čs. opevnění?

A když už sem u toho hodnocení, tak si mužu na "pětadváce" vzít na mušku třebas: prašivej stolek ve střelecký a na něm sedmatřicítka (je mi jedno, jestli je to replika) s blbou hlavní a podstavcem z pačuánie? Na stěně úplně off petrolejka, poválkový truhlíky - oblíbenej šunt všech muzeí, poválečný montážky, současný svítidla, nekompletní lafeta pro šestadvacítku, dýzl sice jede ale je to pro mne furt poválka s atrapou rozvodný desky, čerpadlo značky čerpadlo... Takže vidim v původním vybavení jen tu ventošku a vcelku hezky udělanou repliku rozvodu elektra a tim to hasne

A teď Kačena: origoš kanon je supr, ale bez dalšího příslušenství, dvojče dobrý ale v poválečný lafetě, blikače jiný, agregát aušus poválka, ventoška v replice, rozvod elektra mi přijde celkově lepší než na 25, ale taky jsou tam věci blbě a příchytky nemyslim, čerpadlo i když pěkne udělaný je taky furt jen čerpadlo, maskování zvonů aušus. Ale co, z mýho pohledu maj kluci oproti jinejm výraznej náskok - myslej i na osádku a kluky z 38 a to je to co mne baví a co skorem jinde neni. A neni to ani na 25, a přitom prezentovat velitele srubu - smrťáka na kapavku - by mi přišlo mnohem hezčí, než ventoška. A to neřešim nápis na omítce.

Jenže jak už sem psal, všechny tyhle "vady" vidí každej jinak. Pro někoho je podstatný pořadí barevných skel v blikači, pro jinýho tvar blikače, pro dalšího funkčnost...

Takže co že sem to tim výčtem chtěl napsat? Radši bych viděl i na FB text jako třebas: Jedete do Grulichu? Chcete vidět kanon?Stavte se na Kačeně mrknout na kanon a dvojče. Chcete vidět ventošku? Stavte se na Šutru. Chcete vidět čerpadlo? Zajeďte na Háni. Chcete vidět minomet. Dojděte na 72. A nebo vás zajímaj finančníci? Mazejte na Cihlu. Chcete něco o ÚV? Frčte do Lihova. Chcete vidět partu jelyt? Máte spoustu možností.

Tož asi tak, když už řikám že ten druhej má hromadu věcí kdovíjakblbě, tak bych se měl taky trochu zamyslet, co a jak dobře mám já... i když mne osobně se to vlastně netýká, páč žádnej srub nedávám do pucu...? PDT_Armataz_02_29


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: muzeum
PříspěvekNapsal: stř 26. říj 2016 18:30:41 
Offline

Registrován: pon 02. srp 2010 18:55:42
Příspěvky: 2255
Takže co že sem to tim výčtem chtěl napsat? Radši bych viděl i na FB text jako třebas: Jedete do Grulichu? Chcete vidět kanon?Stavte se na Kačeně mrknout na kanon a dvojče. Chcete vidět ventošku? Stavte se na Šutru. Chcete vidět čerpadlo? Zajeďte na Háni. Chcete vidět minomet. Dojděte na 72. A nebo vás zajímaj finančníci? Mazejte na Cihlu. Chcete něco o ÚV? Frčte do Lihova. Chcete vidět partu jelyt? Máte spoustu možností.

Lze souhlasit! Akorát ten dotyčný(á) musím mít přehled o tom, co kde doporučit.
Pokud je to ovšem běžný absolvent PŠM místního ortsleitnera, tak prvoplánově zvládá - tam nechoďte! PDT_Armataz_02_26


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: muzeum
PříspěvekNapsal: stř 26. říj 2016 19:52:09 
Offline

Registrován: čtv 22. črc 2010 20:03:09
Příspěvky: 2147
hraničář píše:
Tak jsem si tu FBdiškus prolít... a já vam tak nějak nevim kluci co k tomu dodat:
Když se podivám na Kačenu a její heslo: "Nejlépe zrekonstruovaný objekt opevnění na Králicku"
Když na placatej šutr: "Jedná se o jediný objekt čs. opevnění, který má dochované původní vnitřní vybavení"

Každý z těch hesel je krapet zavádějící žejo ;)
co je to vlastně zrekonstruovaný objekt? jako, že má nejlíp udělanou omítku, stavařinu, zbraně, postele, blikače... a co je mít nejlíp udělaný zbraně? stačí rumunskej kulomet, nebo originál z odpovídající číselný řady a provedení; originál lafetu, nebo její odlitek?
a co je to "dochované původní vnitřní vybavení"? klika od dveří? dýzl? střílna? nádrž na vodu? trubka od ventilace?

Na Kačeně mne - a řek bych, že i kluky samotný - štve dost věcí, ale řek bych že taky vědi co maj blbě, nebo si nechaj poradit.
Podobně to podle mýho maj i kluci na Šutru. Každej to dělá pro něco jinýho a s jiným oumyslem i prachama.

Ale asi bych nenapsal, že "K5 je jak já říkám "komerční" rekonstrukce kdy uvnitř pár pěkných originálů ale jinak vše nesmysl... 25 je jedini originál v republice to nehodnotmí" a nenapsal bych to ani obráceně, zvlášť když je ventoška poskládaná zjevně z různejch věcí v jiný době než roce 38. Jo, jsou to původní díly ventilace, ale stopro zčásti odjinud, ale hlavně už jsou z doby kdy to tak nějak nebylo čs. Kdybych to vzal do puntíku, tak kouknu na ty trubky a když už je to teda původní, tak proč nejsou naštětkovaný, ale stříkaný když se finální nátěr dělal až po sestavení v objektu? A sme zas zpátky na zemi, žejo. Psát o tom, že ventoška přišla ze skladu v Chocni, to asi taky neni uplně košer, zvlášť když víme kdy a kam Choceň likvidovala...

Za mne jsou určitě jinčí objekty, který maj zachovanou skutečně původní ventošku z 38. roku - co třeba MO-S 4 a 5? A když nebudu hledět na roky tak co MJ - to není čs. opevnění?

A když už sem u toho hodnocení, tak si mužu na "pětadváce" vzít na mušku třebas: prašivej stolek ve střelecký a na něm sedmatřicítka (je mi jedno, jestli je to replika) s blbou hlavní a podstavcem z pačuánie? Na stěně úplně off petrolejka, poválkový truhlíky - oblíbenej šunt všech muzeí, poválečný montážky, současný svítidla, nekompletní lafeta pro šestadvacítku, dýzl sice jede ale je to pro mne furt poválka s atrapou rozvodný desky, čerpadlo značky čerpadlo... Takže vidim v původním vybavení jen tu ventošku a vcelku hezky udělanou repliku rozvodu elektra a tim to hasne

A teď Kačena: origoš kanon je supr, ale bez dalšího příslušenství, dvojče dobrý ale v poválečný lafetě, blikače jiný, agregát aušus poválka, ventoška v replice, rozvod elektra mi přijde celkově lepší než na 25, ale taky jsou tam věci blbě a příchytky nemyslim, čerpadlo i když pěkne udělaný je taky furt jen čerpadlo, maskování zvonů aušus. Ale co, z mýho pohledu maj kluci oproti jinejm výraznej náskok - myslej i na osádku a kluky z 38 a to je to co mne baví a co skorem jinde neni. A neni to ani na 25, a přitom prezentovat velitele srubu - smrťáka na kapavku - by mi přišlo mnohem hezčí, než ventoška. A to neřešim nápis na omítce.

Jenže jak už sem psal, všechny tyhle "vady" vidí každej jinak. Pro někoho je podstatný pořadí barevných skel v blikači, pro jinýho tvar blikače, pro dalšího funkčnost...

Takže co že sem to tim výčtem chtěl napsat? Radši bych viděl i na FB text jako třebas: Jedete do Grulichu? Chcete vidět kanon?Stavte se na Kačeně mrknout na kanon a dvojče. Chcete vidět ventošku? Stavte se na Šutru. Chcete vidět čerpadlo? Zajeďte na Háni. Chcete vidět minomet. Dojděte na 72. A nebo vás zajímaj finančníci? Mazejte na Cihlu. Chcete něco o ÚV? Frčte do Lihova. Chcete vidět partu jelyt? Máte spoustu možností.

Tož asi tak, když už řikám že ten druhej má hromadu věcí kdovíjakblbě, tak bych se měl taky trochu zamyslet, co a jak dobře mám já... i když mne osobně se to vlastně netýká, páč žádnej srub nedávám do pucu...? PDT_Armataz_02_29


Tys to tady posadil trochu jako K-5 vs. K-25, ale my nemáme potřebu se vůči někomu vymezovat a někoho shazovat. Ono stačí poslouchat návštěvníky, co k nám chodí po návštěvách v Grulichu, a člověk si tak nějak udělá vlastní představu.

Kačena má tisíc nedostatků, holt to děláme dlouho, takže některý věci se na začátku udělaly blbě, nebyly prostě podklady. Třeba elektro jsme předělávali už 3x a ještě by to chtělo. Nejsou síly mít všechno opravený hned, zvlášť když jsou prioritnější věci (v posledních letech izolace, omítka apod.). Jsme si vědomi toho, že origo ventilaci nikdy mít nebudeme, origo dýzl taky ne, ale snažíme se, aby to vypadalo tak nějak k světu. Krom toho jsme ve svym a na svym, což se o jinejch aktivitách říct nedá...
To heslo "nejlépe rekonstruovaný..." se mi taky nelíbí, ale co naplat, nejsem na Kačeně sám. Budeme-li ale brát slovo "rekonstrukce" jako novodobé uvedení do stavu přibližně původního, pak se nám na Kralicku opravdu nikdo rovnat nemůže.

Ono Kosmonautovi z Placatýho šutru s jeho uměním nasrat si každýho rozumnýho člověka nezbývá nic moc jinýho než se vymezovat vůči jinejm aktivitám negativní kritikou a postojem "já všechno vím a všechno znám nejlíp". Ať si u toho zůstane.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: muzeum
PříspěvekNapsal: stř 26. říj 2016 20:00:30 
Offline

Registrován: sob 24. črc 2010 10:52:21
Příspěvky: 1452
Pavel píše:
Lze souhlasit! Akorát ten dotyčný(á) musím mít přehled o tom, co kde doporučit. Pokud je to ovšem běžný absolvent PŠM místního ortsleitnera, tak prvoplánově zvládá - tam nechoďte! PDT_Armataz_02_26


A tak to já si nemyslim, že by se - zvlášť na Králicku - nevědělo, co je kde dobře ;) Ostatně byla tahle propagácia tušim i jednim z "důvodů" pro vznik KPO.
To by ovšem celá (ano celá) póhřební musela namísto "umět" doporučit "chtít" doporučit... Ovšem s tim vedenim jaký je, je taky celkem jasný (jak je to už dávno), že je to jen docela obyčejnej šolich pro rádobymistry. A to už je pak dočista jedno, estli a jakou má kdo školu. Ale to už jsme zas jinde ;)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 79 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz