PLKOŠ.net

NEZÁVISLÝ necenzurovaný pokec o bungrech :-)
Právě je čtv 28. bře 2024 22:05:31

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Bouda generála Krejčího u dělostřelecké tvrze Bouda
PříspěvekNapsal: pon 19. říj 2020 23:43:47 
Offline

Registrován: sob 24. črc 2010 10:52:21
Příspěvky: 1452
Tož když jsem dneska slyšel do ruda rozpálenýho M, tak to teda hodim sem...

"Dobrý den Vám přejeme ve spolek! Dokončení 1. části 3. etapy revitalizace tvrze Bouda je plánováno do 30. 6. 2021. Hory jsou ale nevyzpytatelné, takže držíme pěsti sobě, firmám, ale hlavně Boudě. Firma Navláčil je zkušená, projekt dobře připravený, subdodavatelé (vrata, dveře, střílna, zvony...) velmi dobří. Při přípravě projektu se použilo maximum dobových archivních podkladů a dobových fotografií (řada veřejnosti zcela neznámých) a snaha je mít vše co nejvěrnější stavu na začátku října 1938. Díky více než 30 letům hledání různorodých podkladů a informací, můžeme tvrdit, že máme tak 95% toho, co je potřeba. I když je vchodový srub tvrze něco úplně jiného, než srub pěchotní, využívá projekt i obrovské vstřícnosti a zkušeností kolegů bunkrologů z Ostravska, Opavska, Rokytnicka ale i z jihu Moravy..."

Teda, že by odborníci "bunkrologové" nevěděli, jakej typ pancířáků byl ve vchoďáku? Že by nevěděli v jaký vejšce a jak maj mít otočený zvony? To teda konsilium moc vědomostí nepředvedlo. Bože a při tom by stačilo, aby jeden z vás zvednul telefon a někomu zavolal (a nemyslim mně). Proč to vy mistři neuděláte? Proč prostě nepřiznáte, že na něco nemáte, nezahodíte svoje ega do stoupy a nezavoláte někomu, kdo o tom ví víc než vy a neporadíte se? Bože, dyť to nejsou žádný tajný a nenalezitelný informace - na kloudnou přípravu těm, kterým nezavoláte stačí den jejich času - né vašeho. Nebo se bojíte, že se vám za to někdo bude smát? A i kdyby... za tu chvilku trapnosti, to myslim porád stojí.

Když vidim, jak je váš projekt odfláknutej... ale furt se to ještě dá změnit k lepšímu - třebas, jako na Dobrošově.

Že ste domršili Horku, to sem bral jako sportovní zážitek a souboj s lidma, který k ní nemaj žádnej vztah. Ale že mršíte sami sobě Boudu, kterou se jindy prsíte a se slzou v oku vzpomínáte, jak ste na ní začínali jako mladí kluci... To vám fakt nepřijde líto? To se sami před sebou aspoň v koutku duše nečervenáte? Já to fakt nechápu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bouda generála Krejčího u dělostřelecké tvrze Bouda
PříspěvekNapsal: úte 20. říj 2020 10:40:59 
Offline

Registrován: čtv 22. črc 2010 20:03:09
Příspěvky: 2147
hraničář píše:
Tož když jsem dneska slyšel do ruda rozpálenýho M, tak to teda hodim sem...

"Dobrý den Vám přejeme ve spolek! Dokončení 1. části 3. etapy revitalizace tvrze Bouda je plánováno do 30. 6. 2021. Hory jsou ale nevyzpytatelné, takže držíme pěsti sobě, firmám, ale hlavně Boudě. Firma Navláčil je zkušená, projekt dobře připravený, subdodavatelé (vrata, dveře, střílna, zvony...) velmi dobří. Při přípravě projektu se použilo maximum dobových archivních podkladů a dobových fotografií (řada veřejnosti zcela neznámých) a snaha je mít vše co nejvěrnější stavu na začátku října 1938. Díky více než 30 letům hledání různorodých podkladů a informací, můžeme tvrdit, že máme tak 95% toho, co je potřeba. I když je vchodový srub tvrze něco úplně jiného, než srub pěchotní, využívá projekt i obrovské vstřícnosti a zkušeností kolegů bunkrologů z Ostravska, Opavska, Rokytnicka ale i z jihu Moravy..."

Teda, že by odborníci "bunkrologové" nevěděli, jakej typ pancířáků byl ve vchoďáku? Že by nevěděli v jaký vejšce a jak maj mít otočený zvony? To teda konsilium moc vědomostí nepředvedlo. Bože a při tom by stačilo, aby jeden z vás zvednul telefon a někomu zavolal (a nemyslim mně). Proč to vy mistři neuděláte? Proč prostě nepřiznáte, že na něco nemáte, nezahodíte svoje ega do stoupy a nezavoláte někomu, kdo o tom ví víc než vy a neporadíte se? Bože, dyť to nejsou žádný tajný a nenalezitelný informace - na kloudnou přípravu těm, kterým nezavoláte stačí den jejich času - né vašeho. Nebo se bojíte, že se vám za to někdo bude smát? A i kdyby... za tu chvilku trapnosti, to myslim porád stojí.

Když vidim, jak je váš projekt odfláknutej... ale furt se to ještě dá změnit k lepšímu - třebas, jako na Dobrošově.

Že ste domršili Horku, to sem bral jako sportovní zážitek a souboj s lidma, který k ní nemaj žádnej vztah. Ale že mršíte sami sobě Boudu, kterou se jindy prsíte a se slzou v oku vzpomínáte, jak ste na ní začínali jako mladí kluci... To vám fakt nepřijde líto? To se sami před sebou aspoň v koutku duše nečervenáte? Já to fakt nechápu.


A ty sis nevšiml, že už dávno nejde o historii, ale o prachy, dotace, návštěvnost, plácání po zádech a přisátí k dotačnímu cecíku?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bouda generála Krejčího u dělostřelecké tvrze Bouda
PříspěvekNapsal: úte 20. říj 2020 12:13:41 
Offline

Registrován: sob 24. črc 2010 10:52:21
Příspěvky: 1452
A tak prachy sou jedna věc... a chápu, že když k tomu nemám vztah, tak prostě některý věci neřešim. Ale když dělám na svojí "srdcovce" a ještě k tomu na to nemusim dát ani korunu, tak bych čekal, že to budu chtít mít pěkný už jen kvuli sobě...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bouda generála Krejčího u dělostřelecké tvrze Bouda
PříspěvekNapsal: úte 20. říj 2020 12:35:12 
Offline

Registrován: pon 02. srp 2010 18:55:42
Příspěvky: 2255
Nic ve zlém, určitě se ale buď "probuď" nebo si vezmi něco se vším všudy do provozu.
Měl jsem Tě v baťohu, z kapes mě koukal Komanča a Prášivka, z tašky vyčuhoval Herr Holzknecht, Novák,
Zetek, pojízdná dílna BW(Benesch Werke) u objektu a všichni další na něž jsem neúmyslně zapomněl a stejně
to bylo špatně!
Ovšem ne vinou jmenovaných, ale tím, že jsem si to nedělal sám a svěřil to dodavateli! PDT_Armataz_02_43


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bouda generála Krejčího u dělostřelecké tvrze Bouda
PříspěvekNapsal: úte 20. říj 2020 13:06:05 
Offline

Registrován: sob 24. črc 2010 10:52:21
Příspěvky: 1452
Když to svěříš dodavateli, tak mu prostě musíš stát za zádama - to ví i malý děcko.

Jsou věci, který se na háňodělostřeláku nepovedly a ještě jich bude... - vinou kolektivně naší, nebo osobně někoho z nás. Ale to je uplně v jiný rovině - tady přece nejde o to jestli je tam podle výkresu šroub M12 nebo M14 ale podle jakýho výkresu to vůbec udělat. V tom je myslim rozdíl ne? Zvlášt když máš v chytrym telefonu číslo, na který prostě stačí zavolat a zeptat se.

A pak - pochopitelně - je rozdíl v tom, že se s tim nikde neprsim, když vim že sem to vodflák...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bouda generála Krejčího u dělostřelecké tvrze Bouda
PříspěvekNapsal: ned 01. lis 2020 21:01:22 
Offline

Registrován: pon 23. zář 2019 17:33:26
Příspěvky: 9
Tak už prý shánějí výkresy na střílny, to tu přípravu asi až tak dokonalou nemají jak se všude prezentují PDT_Armataz_02_23


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bouda generála Krejčího u dělostřelecké tvrze Bouda
PříspěvekNapsal: pon 02. lis 2020 14:10:54 
Offline

Registrován: čtv 22. črc 2010 20:03:09
Příspěvky: 2147
bena74 píše:
Tak už prý shánějí výkresy na střílny, to tu přípravu asi až tak dokonalou nemají jak se všude prezentují PDT_Armataz_02_23


Já jim klidně něco nakreslím, případně zaúkoluju děti PDT_Armataz_02_07


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bouda generála Krejčího u dělostřelecké tvrze Bouda
PříspěvekNapsal: pát 06. lis 2020 1:47:34 
Offline

Registrován: sob 24. črc 2010 10:52:21
Příspěvky: 1452
No, o tom že příprava je zfušovaná myslim nejni pochybností... ;)

Na druhou stranu, tuhle jsem si povzdechl, že v jejich nabubřelosti nejsou ani schopný zvednout telefon a zavolat. Tak aspoň, že to udělali - nejdřív střílna, pak zase lafeta - máte, víte, pošlete? Fajn, budiž... aspoň něco.

Škoda zas, že se nesnažej pomoct taky jinejm, který by podobný věci třebas rádi. Tak jsem zvědavej na další vývoj, jestli se najde někdo, kdo nemyslí jen na sebe a "cinkne" klukum Vladkovi, Pavlovi, na Břízu... jestli by - když už se to chce dělat - taky neměli zájem o nějakej ten kousek? Nebo to zas bude jen stylem my a naše unikátní exponáty, přinejlepším s poděkováním "nejmenovaným odborníkům" a tečja??

Jsem zvědav, jestli se i tady Kůlna trochu vzpamatuje přístupem k ostatním...

Nemějte obavu, D/CE opravdu nechci ;)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bouda generála Krejčího u dělostřelecké tvrze Bouda
PříspěvekNapsal: sob 07. lis 2020 17:45:19 
Online
Administrátor

Registrován: úte 20. črc 2010 2:13:14
Příspěvky: 1397
Tvl to jako nejsem sám kdo ti volá jo?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bouda generála Krejčího u dělostřelecké tvrze Bouda
PříspěvekNapsal: ned 08. lis 2020 14:35:04 
Offline

Registrován: čtv 22. črc 2010 20:03:09
Příspěvky: 2147
Bandita píše:
Tvl to jako nejsem sám kdo ti volá jo?


Tady (Po)hraničář mluví o větších kapacitách než je on sám. Tady se telefonuje Michalovi a Zdeňkovi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bouda generála Krejčího u dělostřelecké tvrze Bouda
PříspěvekNapsal: ned 08. lis 2020 23:07:11 
Online
Administrátor

Registrován: úte 20. črc 2010 2:13:14
Příspěvky: 1397
Ani na jednoho nemáme čísla, jedine to zkusit pres Míru.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bouda generála Krejčího u dělostřelecké tvrze Bouda
PříspěvekNapsal: pon 09. lis 2020 12:49:22 
Offline

Registrován: sob 24. črc 2010 10:52:21
Příspěvky: 1452
Na vaše dotazy stačim sám :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bouda generála Krejčího u dělostřelecké tvrze Bouda
PříspěvekNapsal: pon 09. lis 2020 15:07:26 
Offline

Registrován: čtv 22. črc 2010 20:03:09
Příspěvky: 2147
hraničář píše:
Na vaše dotazy stačim sám :D


Já se na nic neptal.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bouda generála Krejčího u dělostřelecké tvrze Bouda
PříspěvekNapsal: pon 09. lis 2020 15:50:18 
Offline

Registrován: sob 24. črc 2010 10:52:21
Příspěvky: 1452
Taky sem Ti na nic neodpovídal. Psal sem to Karlosoj a skrze jeho "my" Kačeně ;)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bouda generála Krejčího u dělostřelecké tvrze Bouda
PříspěvekNapsal: pon 09. lis 2020 17:38:43 
Offline

Registrován: čtv 22. črc 2010 20:03:09
Příspěvky: 2147
hraničář píše:
Taky sem Ti na nic neodpovídal. Psal sem to Karlosoj a skrze jeho "my" Kačeně ;)


Však já taky nepsal tobě, já si tady diskutuju jen tak se sebou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bouda generála Krejčího u dělostřelecké tvrze Bouda
PříspěvekNapsal: ned 22. lis 2020 11:56:32 
Offline

Registrován: stř 24. lis 2010 15:50:21
Příspěvky: 871
A máme tu další novinku :

https://smlouvy.gov.cz/smlouva/13753380

Smlouva
Textové označení:PP4: Stavba plně funkčního modelu otočné a výsuvné dělové věže 2Y/RO v měřítku 1:10 pro expozice ve tvrzi Bouda
Datum uzavření:09.09.2020
Číslo smlouvy / č.j.:OKSCR/20/23995
Podepisující osoba:Ing. Roman Línek MBA
Hodnota bez DPH:1 100 000,00 CZK


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bouda generála Krejčího u dělostřelecké tvrze Bouda
PříspěvekNapsal: pon 23. lis 2020 0:17:52 
Offline

Registrován: sob 24. črc 2010 10:52:21
Příspěvky: 1452
Už jsem se ptal... sou tam taky nějaký moje věci, i když v menšíně. A nejen moje - to aby to nevypadalo, že se chci prsit.

Za mne je to myslim další dobrá věc. Jak dlouho se o podobnym modelu mluví a nejen na Boudě? Když se podivám, jak je domršená dělovka v expo na Hů, neřku-li snad boží muka U boží muky (ty sou teda opravdu jen pro otrlý), tak tohle mi díky firmě zhotovitele dává vidinu, že by mohlo klapnout.

Takže za mne co se týče modelu jako takovýho jednoznačně palec hore.

Horší už to bude s prachama. Zdá se mi to jako raketa. Když si vezmu, že plánovou dokumentaci dostal zadax, tak jen doufám že všechny prachy pudou jen jemu. Ale i tak se mi to zdá nějak moc, na druhou stranu půlmega by určitě bylo málo, takže "výdělek" bych odhadnul na 200 tyček. Málo? Hodně? Nevim, práce s tim bude hromada...

Co se mi ovšem určitě nezdá - a tim odbočim - je odborná úroveň provozovatelů Kůlny. Tim pádem se pak dostáváme na jednoduchou hranu. Pokud to budou dělat sami, budou mít libovej model, doplněnej sračkovym textem z vlastní hlavy. Inu, uvidíme...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bouda generála Krejčího u dělostřelecké tvrze Bouda
PříspěvekNapsal: čtv 26. lis 2020 6:47:58 
Offline

Registrován: pon 02. srp 2010 18:55:42
Příspěvky: 2255
mikuš píše:
A máme tu další novinku :

https://smlouvy.gov.cz/smlouva/13753380

Smlouva
Textové označení:PP4: Stavba plně funkčního modelu otočné a výsuvné dělové věže 2Y/RO v měřítku 1:10 pro expozice ve tvrzi Bouda
Datum uzavření:09.09.2020
Číslo smlouvy / č.j.:OKSCR/20/23995
Podepisující osoba:Ing. Roman Línek MBA
Hodnota bez DPH:1 100 000,00 CZK


https://www.pardubickykraj.cz/aktuality ... &utm_term=
PDT_Armataz_02_40


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bouda generála Krejčího u dělostřelecké tvrze Bouda
PříspěvekNapsal: čtv 26. lis 2020 9:31:28 
Offline

Registrován: sob 24. črc 2010 10:52:21
Příspěvky: 1452
No co,
zruší se dotovaně-prodělečná "pára" z Pardubek do nikam;
vchoďák na Bandenkoppe se místo omítky natře štětkou a pancířáky halt budou z papíru,
Leo(š) přistaví v UO místo motoráku k peronu pár ručních drezín a večír místo do kina si budou s Netoldou pod peřinou vyprávět pohádky.

A když né, pude celá Králická pohřební do stávky!

Na to nikoho z Práglu nepotřebuje :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bouda generála Krejčího u dělostřelecké tvrze Bouda
PříspěvekNapsal: čtv 03. čer 2021 18:31:22 
Offline

Registrován: čtv 22. črc 2010 20:03:09
Příspěvky: 2147
Tak krátkej článek a taková snůška blábolů, ach jo

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/obra ... 2106031447


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bouda generála Krejčího u dělostřelecké tvrze Bouda
PříspěvekNapsal: čtv 03. čer 2021 20:08:02 
Offline

Registrován: pon 02. srp 2010 18:55:42
Příspěvky: 2255
houbyhranicar píše:
Tak krátkej článek a taková snůška blábolů, ach jo

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/obra ... 2106031447


O Tobě tam nepíší sakra! 8-)

Před 19 hodinami

Jako rodilý "Králíčák" jsem všechny bunkry v okolí Králík prolejzal od dětství. Bouda byla naším vděčným cílem, kdy se do ní dalo vlést nouzovým východem na objektu K-S-24. Hned po revoluci na jaře 1990 se na Boudě zorganizovala parta nadšenců a jsem hrdý na to, že jsem začínal s nimi. Největšími "Boudaři" byli Martin Velký eM (v minulosti i dnes snad největší kapacita ohledně "bunkrologie", Aleš Horák (již nebožtík) a spousta dalších skromných a pracovitých "bunkráků". Laik si vůbec nedovede představit, jaké obrovské úsilí stálo za zprovozněním Boudy, ale i spousty dalších objektů v celé republice. Těmto lidem patří absolutní a bezmezný obdiv a obrovský dík za to, že se starají o tyto betonové, němé svědky posledního celonárodního vzepětí ČEŠSTVÍ.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bouda generála Krejčího u dělostřelecké tvrze Bouda
PříspěvekNapsal: čtv 03. čer 2021 22:00:21 
Offline

Registrován: čtv 22. črc 2010 20:03:09
Příspěvky: 2147
Pavel píše:
houbyhranicar píše:
Tak krátkej článek a taková snůška blábolů, ach jo

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/obra ... 2106031447


O Tobě tam nepíší sakra! 8-)

Před 19 hodinami

Jako rodilý "Králíčák" jsem všechny bunkry v okolí Králík prolejzal od dětství. Bouda byla naším vděčným cílem, kdy se do ní dalo vlést nouzovým východem na objektu K-S-24. Hned po revoluci na jaře 1990 se na Boudě zorganizovala parta nadšenců a jsem hrdý na to, že jsem začínal s nimi. Největšími "Boudaři" byli Martin Velký eM (v minulosti i dnes snad největší kapacita ohledně "bunkrologie", Aleš Horák (již nebožtík) a spousta dalších skromných a pracovitých "bunkráků". Laik si vůbec nedovede představit, jaké obrovské úsilí stálo za zprovozněním Boudy, ale i spousty dalších objektů v celé republice. Těmto lidem patří absolutní a bezmezný obdiv a obrovský dík za to, že se starají o tyto betonové, němé svědky posledního celonárodního vzepětí ČEŠSTVÍ.


Jo, ten komentář je napsaný pěkně, jen kdyby ti nezištní opravovatelé bunkrů nevytvářeli novou historii a nepoužívali v propagaci lži. I bez nich je betonová hranice hodná obdivu. O nastavených finančních tocích ani nemluvě...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bouda generála Krejčího u dělostřelecké tvrze Bouda
PříspěvekNapsal: čtv 18. lis 2021 13:59:24 
Offline

Registrován: čtv 22. črc 2010 20:03:09
Příspěvky: 2147
A už se to mele.
Já vím říkám, jak jde o prachy, tak to ani dobrovolníci přisátí na krajský cecek neznají bratra.
To se to pak "ve svém volném čase bez nároku na odměnu" píší hanlivé komentáře...


Přílohy:
Clipboard01.jpg
Clipboard01.jpg [ 81.47 KiB | Zobrazeno 13410 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz